Sesja ślubna w Tatrach jest marzeniem wielu par. Ale czemu tu się dziwić? Majestatyczne góry i dziewicza przyroda mają w sobie niezwykłą magię. Są przepięknym tłem do wykonania pamiątkowych zdjęć, które będą zachwycać i wzruszać pomimo upływających lat. Planujecie plener ślubny w górach? Chcecie przeżyć niezapomnianą przygodę już jako mąż i żona? Mam na imię Mateusz, jestem fotografem z Zakopanego i znam tę okolicę jak własną kieszeń. Specjalnie dla Was przygotowałem listę 15 najpiękniejszych miejsc na sesję ślubną w Tatrach oraz porcję praktycznych porad. Pomogą Wam dobrze się do niej przygotować, a więc sprawdźcie je koniecznie.

Sesja ślubna w Tatrach – dla miłośników gór i nie tylko!

Wbrew pozorom na plenery ślubne w górach decydują się nie tylko zapaleni wędrowcy i zdobywcy tatrzańskich szczytów. Uwierzcie mi, brak doświadczenia czy profesjonalnego obuwia nie jest przeszkodą, by zrealizować sesję w Tatrach i spędzić miło czas. Moim klientom proponuję sprawdzone zakątki, do których prowadzą szlaki o niskim lub średnim poziomie trudności i ścieżki spacerowe. Dlaczego? Ponieważ wiem, że zależy Wam, by na fotografiach prezentować się elegancko, pięknie i świeżo. Zaprezentowane przeze mnie trasy w większości nie wymagają szczególnej kondycji fizycznej, więc zupełnie nie musicie się tym martwić. Do niektórych miejsc rekomendowanych na plener ślubny w górach można nawet dojechać moim samochodem terenowym (np. lokalizacje w Kościelisku).

Lista 15 najpiękniejszych miejsc na sesję ślubną w Tatrach

Poniżej przedstawiam propozycje najbardziej popularnych i jednocześnie malowniczych lokalizacji na plener w górach, a nawet szerzej: na całym Podhalu. Taka porcja inspiracji z pewnością ułatwi Wam podjęcie decyzji o wyborze lokalizacji na sesję ślubną w Tatrach.

1. Sesja ślubna nad Morskim Okiem

Morskie Oko leży u podstaw Szczytu Mięguszowieckiego. Jest największym tatrzańskim jeziorem, które co roku przyciąga dziesiątki par na sesję ślubną w Tatrach. Podróż samochodem z Zakopanego do parkingu w Palenicy Białczańskiej zajmuje +/- 40 minut. Stamtąd do celu jest jeszcze około 7 km. Tę malowniczą trasę można pokonać w całości na piechotę lub w części transportem konnym. Przejażdżka kończy się w uroczej Włosienicy i wówczas do przejścia pozostaje już tylko 2 km. Szlak pieszy nie jest trudny, prowadzi drogą asfaltową, a więc realizacja sesji ślubnej nad Morskim Okiem nie wymaga większego wysiłku.

Plener ślubny nad Morskim Okiem – przygotowania

Jeśli zdecydujecie się na plener ślubny nad Morskim Okiem, w podróż wyruszymy już wczesnym rankiem. Po pierwsze dlatego, że parking zapełnia się w ekspresowym tempie i później robi się problem ze znalezieniem wolnej przestrzeni. A po drugie: ten kierunek jest bardzo popularny wśród turystów. Jeżeli nie chcecie mieć tłumu obcych ludzi na zdjęciach, musimy pojawić się na miejscu przed nimi. Ale uwierzcie mi, dzięki temu efekty sesji ślubnej nad Morskim Okiem będą spektakularne. Bez pośpiechu i bez ciekawskich spojrzeń okrążymy jezioro w poszukiwaniu perfekcyjnych kadrów. Z racji ukształtowania terenu i kamieni niezbędne będzie obuwie górskie lub sportowe, które dobrze usztywnia stopę.

Plener ślubny nad Morskim Okiem wraz z czasem dostania się na miejsce zdjęć trwa od 5 do 8 godzin.

sesja ślubna morskie oko

Sesja ślubna nad Morskim Okiem – ciekawostki

Morskie Oko tak samo, jak Kasprowy Wierch, to turystyczny symbol Tatr. Wiele osób uważa, że jest najpiękniejszym tatrzańskim jeziorem. Zresztą nie bez powodu. Otoczone skalnymi ścianami i roślinnością funduje widoki zapierające dech. To właśnie one co roku przyciągają nowożeńców na plenery ślubne w górach i miliony turystów z kraju, a także ze świata.

Morskie Oko leży w dolinie Rybiego Potoku. Położone jest na wysokości 1395 m n.p.m. Jego powierzchnia to 34,93 ha, a głębokość 50,8 m. Dawniej nazywane było Rybim Jeziorem albo Rybim Stawem. A to dlatego, że jest jednym z niewielu naturalnie zarybionych jezior w Tatrach. Tu spływają wody z potoków okresowych i stałych: Czarnostawiańskiego i Mnichowego, a wypływa malowniczy Rybi Potok, który następnie łączy się z Białą Wodą, tworząc przepiękną Białkę. Cała ta sceneria odpowiada za bajeczne warunki do realizacji sesji ślubnej nad Morskim Okiem.

2. Sesja ślubna na Rusinowej Polanie

Zaliczana do grupy najpiękniejszych tatrzańskich polan. Leży na wysokości 1170-1300 m n.p.m. W ubiegłym wieku na tym terenie mieściła się cała osada z 20 budynkami. Obecnie znajduje się tu tylko kilka szałasów i prowadzony jest kulturowy wypas owiec. Stado liczy około 200 zwierząt.

Walory przyrodnicze i widoki naturalnie odpowiadają za panujący tu ruch turystyczny. Na wybór tej lokalizacji na sesję ślubną w Tatrach przemawia fakt, że prowadząca do celu trasa jest bardzo łatwa. Sama podróż samochodem z Zakopanego trwa około 35 minut i kończy się na parkingu Wierch Poroniec. Następnie czeka nas 6-kilometrowy spacer szerokim równym szlakiem przez las. Widok na polskie i słowackie Tatry Wysokie tworzy fantastyczne tło do realizacji sesji ślubnej na Rusinowej Polanie. Jej powierzchnia rozciąga się na około 100 ha i oferuje mnóstwo przepięknych zakątków.

Sesja ślubna na Rusinowej Polanie wraz z dojściem trwa 4-6 godzin. Obuwie górskie nie jest wymagane, ale z pewnością przydatne.

3. Plener ślubny w górach – Hala Gąsienicowa i Czarny Staw

Fantastyczne okoliczności na sesję ślubną w Tatrach gwarantuje również Hala Gąsienicowa i znajdujący się już niemal rzut beretem Czarny Staw Gąsienicowy. Ta okolica serwuje magiczne widoki o każdej porze roku, a szczyty odbijające się w czarnej tafli jeziora mają wręcz hipnotyzujące działanie. 

Do celu, czyli na plener ślubny na Hali Gąsienicowej, będziemy kierować się z Kuźnic lub z Brzezin w zależności od warunków na szlaku. Droga nie powinna zająć nam więcej niż 2 godziny. Trasa nie jest problematyczna, a więc z powodzeniem pokona ją nawet początkujący wędrowiec. Okoliczności, które tam zastaniemy, z pewnością warte są tego nieco dłuższego spaceru.

4. Sesja ślubna Szczyrbskie Jezioro

Szczyrbskie Jezioro jest popularnym i chętnie odwiedzanym miejscem po słowackiej stronie Tatr. Jako lokalizacja na sesję ślubną w górach do rozważenia szczególnie w sezonie letnim. To właśnie wtedy można wynająć łódki, by popływać po jeziorze i wykonać romantyczne zdjęcia do albumu. Ta atrakcja to koszt ok. 20 euro za godzinę. 

Trasa z Zakopanego do trwa około 1,5 godziny. Podczas sesji ślubnej nad Szczyrbskim Jeziorem w poszukiwaniu wyjątkowych kadrów okrążymy cały zbiornik. Do przejścia jest niespełna 2 km. Szlak nie powinien sprawić nikomu trudności. Teren jest płaski. Nie są też konieczne buty górskie.

Sesja ślubna w Tatrach

Plener ślubny w Tatrach Słowackich (Szczyrbskie Jezioro) – ciekawostki

Szczyrbskie Jezioro leży w Tatrach Wysokich, blisko granicy z Polską, a więc wypad na sesję ślubną w góry po stronie słowackiej jest jak najbardziej możliwy. Otacza go piękny świerkowy las, który tworzy niesamowity klimat do zdjęć i wypoczynku. Na południowym brzegu to polodowcowe jezioro graniczy z niezwykle malowniczą miejscowością o tej samej nazwie. Wchodzi ona w skład Tatrzańskiego Parku Narodowego (TANAP), który jest najstarszym parkiem narodowym na Słowacji.

Szczyrbskie Jezioro to najwyżej położona osada tatrzańska (leży na wysokości 1335 m n.p.m.) i równocześnie popularny ośrodek narciarski, turystyczny oraz uzdrowiskowy, który  przyciąga ludzi spragnionych bliskości natury i aktywności w pięknych okolicznościach przyrody. Plener ślubny nad Szczyrbskim Jeziorem można tu połączyć z błogim relaksem.

Szczyrbskie Jezioro jest popularnym i chętnie odwiedzanym miejscem po słowackiej stronie Tatr. Jako lokalizacja na sesję ślubną w górach do rozważenia szczególnie w sezonie letnim. To właśnie wtedy można wynająć łódki, by popływać po jeziorze i wykonać romantyczne zdjęcia do albumu. Ta atrakcja to koszt ok. 20 euro za godzinę.

Trasa z Zakopanego do trwa około 1,5 godziny. Podczas sesji ślubnej nad Szczyrbskim Jeziorem w poszukiwaniu wyjątkowych kadrów okrążymy cały zbiornik. Do przejścia jest niespełna 2 km. Szlak nie powinien sprawić nikomu trudności. Teren jest płaski. Nie są też konieczne buty górskie.

5. Sesja ślubna na Kasprowym Wierchu

Sesje ślubne na Kasprowym Wierchu cieszą się dużą popularnością. Wynika to ze spektakularnych widoków, którymi można zachwycać się bez końca, ale nie tylko. Liczy się to, że na szczyt wjeżdża się i zjeżdża kolejką, a więc wysiłek jest minimalny. Trzeba się jednak liczyć z przejściem około 1,5 km w terenie górskim podczas zdjęć. Przetestowane buty do chodzenia po górach są tu konieczne. Warto też podkreślić, że plener na Kasprowym Wierchu niekoniecznie będzie dobrym pomysłem dla osób, które czują lęk przed przebywaniem na otwartej przestrzeni. 

Sesja ślubna na Kasprowym Wierchu trwa zazwyczaj to 2-3 godziny.

Plener ślubny na Kasprowym Wierchu – szczegóły organizacyjne

Zanim podejmiecie decyzję, że realizujemy sesję na Kasprowym Wierchu, zawsze sprawdzam, czy kolejka linowa jest czynna i w jakich godzinach pracuje. Monitoruję też prognozy, by mieć pewność, że pogoda nam dopisze. Temperatura na szczycie może być niższa o kilka, a nawet kilkanaście stopni w porównaniu np. do Zakopanego i to nawet latem. Dlatego na sesję na Kasprowym Wierchu (1987 m n.p.m)  polecam wziąć cieplejsze ubrania. 

Przy dobrych warunkach kolejka linowa kursuje co 10 minut. Przejazd trwa około 15 minut i odbywa się w dwóch etapach, ponieważ konieczna jest przesiadka na Myślenickich Turniach (1325 m n.p.m). Zakup biletu tam i z powrotem sprawia, że plener na Kasprowym Wierchu może potrwać maksymalnie 1h 20 minut. Dokładna godzina zjazdu naszego wagoniku będzie nadrukowana na bilecie. 

ślub cywilny w tatrach

Sesja ślubna Kasprowy Wierch – dojazd

Stacja kolejki linowej znajduje się w Kuźnicach. Droga między Rondem Jana Pawła II a Kuźnicami jest zamknięta dla ruchu. Wyjątkiem są pojazdy, którym wydano pozwolenie. Odcinek ten można pokonać na dwa sposoby: piechotą, co trwa około 45 minut lub taksówką. I to właśnie z tej drugiej opcji skorzystamy. Wasz samochód zaparkujemy bezpłatnie w bezpiecznym miejscu, które wskażę. W sezonie, w przerwie świątecznej, w czasie ferii, wakacji szkolnych i weekendów czas oczekiwania na wjazd na szczyt to nawet kilka godzin. Dlatego w momencie, kiedy zdecydujecie się na sesję ślubną na Kasprowym Wierchu, bilety na konkretną godzinę warto kupić z wyprzedzeniem przez Internet. Jeśli okaże się, że ze względów pogodowych będziemy musieli zmienić lokalizację (to góra dość kapryśna), bilety będzie można zwrócić dzień przed planowanym terminem.

6. Sesja ślubna w Dolinie Chochołowskiej

Skoro mowa o sesjach ślubnych w Tatrach to nie sposób pominąć Doliny Chochołowskiej. Niczym magnes przyciąga przez cały rok. Szczególną sławą cieszy się za sprawą rosnących tam krokusów. Jest najdłuższą i największą doliną w Tatrach. Ma 10 km długości i zajmuje powierzchnię ponad 35 km2. Wędrówka na plener ślubny do Doliny Chochołowskiej trwa stosunkowo nie długo, bo około 2 godzin. Jednak ten czas mija jeszcze bardziej ekspresowo dzięki cudownym widokom. Warto podkreślić, że nie ma tutaj znacznych przewyższeń, a więc przejście nie powoduje trudności. Dodatkowo od Siwej Polany do Polany Huciska można przejechać kolejką „Rakoń”, czyli stylizowanym ciągnikiem spalinowym wyposażonym w 2 wagoniki.

Celem tej sesji ślubnej w Tatrach jest zachwycająca Polana Chochołowska, która ma status najdłuższej w polskich górach. Liczy 700 m długości i 350 m szerokości. Położona jest na wysokości 1090-1150 m n.p.m. i mieści się między masywami Hrubasa, Bobrowca, Grzesia i Trzydniowiańskiego Wierchu. W porównaniu np. do Morskiego Oka nie jest tak zatłoczona, a więc plener w Dolinie Chochołowskiej to z pewnością dobry pomysł. Tym bardziej że wyróżnia się dziewiczą przyrodą, niesamowitymi krajobrazami i czystym powietrzem.

7. Sesja ślubna w Tatrach - Polana Kalatówki

Polana Kalatówki to bardzo ciekawe miejsce na plener w górach z wielu powodów. Położona jest w Dolinie Bystrej na wysokości 1185 – 1198 m n.p.m., a jej powierzchnia to ok. 13 ha. Ze względu na stosunkowo łatwe dojście, jest często obieranym kierunkiem przez turystów. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się wiosną, kiedy zakwitają krokusy.

Żeby dotrzeć z Kuźnic na sesję ślubną na Polanę Kalatówki, będziemy potrzebować +/- 35 minut. Dystans do pokonania wynosi nieco ponad 1,5 km w jedną stronę. Dlaczego polecam tę lokalizację na plener w Tatrach? Polana otoczona jest z każdej lasami i cudownymi krajobrazami z górskimi zboczami w tle. O wschodzie i o zachodzie słońca, kiedy promienie przedzierają się przez wierzchołki, powstaje przepiękna przestrzeń do zdjęć.

8. Nosal – punkt widokowy na sesję ślubną w Tatrach

Nosal może nie jest wysoki (1206 m n. p. m.), ale ma ogromny potencjał fotograficzny. Polecam go każdemu, komu marzy się sesja ślubna w Tatrach. Z wierzchołka rozpościera się zachwycająca panorama na góry. W połączeniu z dziką przyrodą tworzy naprawdę romantyczny klimat. Plener ślubny na Nosalu proponuję też parom, które przy okazji zdjęć chcą zdobyć swój pierwszy (lub kolejny) tatrzański szczyt.

sesja ślubna w górach

9. Plener ślubny w górach – Dolina Strążyska

Dolina Strążyska i wodospad Siklawica to kolejna świetna opcja na sesję ślubną w Tatrach. Właśnie z Polany Strążyskiej rozciąga się piękny widok na Śpiącego Rycerza, czyli na północną ścianę Giewontu. Dodatkową atrakcją jest oczywiście oddalony o około 15 minut drogi wodospad Siklawica. Planując plener w Dolinie Strążyskiej docenicie to, że jest łatwo dostępna niemal z samego centrum Zakopanego.

sesja ślubna w tatrach

10. Sesja ślubna w Tatrach zimą - Kasprowy Wierch

Jeśli pobieracie się zimą i zależy Wam, by sesję ślubną w górach zorganizować od razu, to świetnie się składa. Plener ślubny na Kasprowym Wierchu o tej porze roku jest opcją godną rozważenia z co najmniej dwóch powodów. Zaśnieżone szczyty prezentują się naprawdę obłędnie. Tworzą oszałamiający efekt na zdjęciach, a samo pozowanie jest przeżyciem nie do opisania. Ponadto zimą w tej lokalizacji nie ma takich tłumów jak, chociażby latem. Co z perspektywy organizacji sesji ślubnej w Tatrach zimą jest oczywiście ogromnym plusem.

11. Sesja ślubna w Tatrach Słowackich - Ždiar

Rewelacyjny widok na góry praktycznie z drogi sprawia, że warto rozważyć tę ewentualność na sesję ślubną w Tatrach Słowackich. Ždiar to niewielka, lecz interesująca miejscowość na Słowacji. Leży między Tatrami Bielskimi a Magurą Spiską i jest znanym centrum turystycznym oraz doskonałą bazą wypadową do organizacji górskich wycieczek. Trasa z Zakopanego tam i z powrotem wynosi około 40 km.

Sesja ślubna w Tatrach w Zdziarze wraz z dojazdem trwa średnio 3 godziny. Co ważne: w wybrane punkty przemieszczamy się tylko samochodem, a więc jest to opcja komfortowa i zupełnie niewymagająca fizycznie. Poza cudownymi widokami na Tatry Bielskie, wzrok przykuwają również urocze drewniane domki i obecne wszędzie góralskie akcenty. Jako ciekawostkę wspomnę, że Ždziar należy do najstarszych osad w Tatrach. Kultura środkowoeuropejskich górali jest widoczna na każdym kroku. 

sesja ślubna w tatrach

12. Sesja ślubna w  Tatrzańskim lesie

Sesja ślubna w Tatrach to nie tylko góry, doliny i polany. Tutejsze lasy tworzą absolutnie kapitalne warunki do pracy z aparatem. Surowy klimat i nasycone kolory genialnie kontrastują z suknią ślubną panny młodej i bielą koszuli pana młodego. Najlepsze jednak jest to, że organizacja pleneru w lesie jest najmniej skomplikowana logistycznie. Jeśli zależy Wam na czasie, polecam przemyśleć tę opcję. Taką sesję ślubną w Tatrach można wykonać dosłownie w 1,5 godziny bez uszczerbku na efekcie, który gwarantuję: będzie spektakularny!

a t 29 09 018 1730
sesja ślubna w tatrach

13. Sesja ślubna z widokiem na Tatry

Interesuje Was sesja ślubna w górach, ale bez wędrówek po szlakach? W takim razie proponuję plener ślubny z widokiem na Tatry. To alternatywa dla tych, którzy niekoniecznie mają czas lub chęci na pokonywanie kilometrów na piechotę i wspinaczki. Zabiorę Was w podróż samochodem do miejsc, z których rozciągają się bajeczne widoki.

  1. Sesja ślubna Łapszanka
  2. plener ślubny na Gubałówce
  3. sesja ślubna w Kościelisku
  4. zdjęcia ślubne w Bukowinie
  5. sesja narzeczeńska w Gliczarowie Górnym
    to tylko część możliwości, które polecam.

Sesja ślubna z widokiem na Tatry trwa do 2 godzin.

Łapszanka sesja ślubna

Sesja ślubna Zakopane – widokowa 

Nie podlega dyskusji, że to Wy jesteście bohaterami sesji ślubnej w Tatrach. Nie mniej jednak krajobrazy również zasługują na uznanie. Bo czyż to właśnie nie dla nich tak wiele par pokonuje często setki kilometrów, by dotrzeć na plener w górach? Sesja ślubna Zakopane to opcja, którą rekomenduję moim klientom na zdjęcia. Jestem ogromnie dumny, że w moich rodzinnych stronach powstają wspaniałe kadry, które później wypełniają ramki i rodzinne fotoksiążki. Gdzie dokładnie warto zrobić zdjęcia? Jest wiele pięknych punktów widokowych  na sesję ślubną Zakopane

  1. Antałówka -sesja ślubna Zakopane
  2. Bachledzki Wierch – plener ślubny Zakopane
  3. Gubałówka – sesja ślubna Kościelisko
sesja ślubna w tatrach

Sesja ślubna na Podhalu

Podhale ma do zaoferowania mnóstwo oszałamiających miejsc, dzięki którym plener ślubny w Tatrach nabiera szczególnego charakteru. Właśnie dlatego wprowadziłem do oferty objazdową sesję ślubną po Podhalu. Różnorodność kadrów z pewnością urozmaici album i niezmiennie będzie Was zachwycać. Poza tym realizacja zdjęć w kilku miejscach daje szansę na odkrycie nieznanych dotąd zakątków i jeszcze lepsze poznanie tego malowniczego regionu. Prawda, że taki wycieczkowy plener ślubny na Podhalu brzmi interesująco?

Łapszanka sesja ślubna

Sesja ślubna w górach – dlaczego warto wybrać fotografa z Zakopanego?

Jeśli chodzi o organizację pleneru w Tatrach, najprostszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest oczywiście podjęcie współpracy z fotografem z Zakopanego, czyli np. ze mną ☺. W ten sposób oszczędzicie sporo czasu i pieniędzy, bo odpadają Wam koszty dojazdu, noclegu czy zezwoleń.

fotograf zakopane

Sesje ślubne w Tatrach dla każdego

Właśnie tak brzmi moje motto. Doświadczenie górskie, które zdobywałem latami, procentuje przy organizacji sesji ślubnej na Podhalu. Wybieram dla Was trasy niewymagające większego wysiłku. Takie, które są dostępne dla wszystkich bez względu na kondycję. Poza tym doskonale wiem, gdzie zaparkować, ile czasu potrzeba, by dojść do wybranego celu i trafić na najlepsze światło, którymi ścieżkami podążyć o każdej porze roku, żeby uniknąć tłumu turystów i zagwarantować Wam maksimum prywatności podczas sesji ślubnej w górach.

Obserwuję, że młode pary coraz częściej łączą plener w Tatrach z wyjazdem wypoczynkowym. Zawsze chętnie polecam sprawdzone noclegi, a nawet salony fryzjerskie i makijażystkę, by w dniu zdjęciowym wyglądać idealnie. Możecie na mnie liczyć.

sesja ślubna w tatrach

Plener ślubny w Tatrach – jak się przygotować?

W zależności od wybranej lokalizacji plener ślubny w Tatrach może trwać od 2 do 8 godzin. Bez względu na spędzony czas w terenie, na wyjście w góry trzeba się odpowiednio przygotować. Pierwszą i najważniejszą kwestią jest weryfikacja pogody i komunikatów turystycznych wydawanych przez TPN. I w tym przypadku również trzymam rękę na pulsie. Wasze bezpieczeństwo jest dla mnie priorytetem. Druga sprawa to strój i zawartość plecaka adekwatna do pory roku.

Lista rzeczy do zabrania na sesję ślubną w górach:

  • wygodne obuwie usztywniające kostkę sportowe/górskie (najlepiej wodoodporne) – jeśli panna młoda ma długą suknię, najprawdopodobniej nie będzie ich widać,
  • ciepłe ubranie/bielizna termiczna/kurtka przeciwdeszczowa,
  • czapka/szalik/rękawiczki,
  • woda/termos z herbatą,
  • akcesoria dodatkowe: bukiet, mucha, spinki, wianek, kocyk do otulenia zimą, pleciony wełniany sweter.
  • coś do jedzenia (np. czekoladę, kanapki)
fotograf zakopane

Plener ślubny w Tatrach – Cena

„Ile kosztuje sesja ślubna w Tatrach?” To jedno z podstawowych pytań, które nurtuje młode pary chcące zrealizować plener w górach. Doskonale to rozumiem i zawsze zachęcam, by napisać do mnie niezobowiązującą wiadomość w tej sprawie. Z reguły ceny sesji ślubnych w Tatrach są bardzo zróżnicowane. U mnie wahają się od 700 do 1900 zł. Na finalną inwestycję wpływa przede wszystkim zakres oferty, czas trwania i miejsce, do którego się udamy. Jeśli interesuje Was konkretna lokalizacja wskazana w ofercie na stronie, napiszcie do mnie maila z wstępnym terminem, a ja prześlę Wam szczegóły. Od razu zaznaczę, że sesje ślubne w Tatrach wykonuję od poniedziałku do piątku.
Dokładne ceny na Sesje Ślubne w Tatrach znajdziecie poniżej
Sesja ślubna w Tatrach cena

sesja ślubna w tatrach

fotografia ślubna zakopane

Zezwolenie na sesję ślubną w Tatrach

Nie wszyscy wiedzą, że możliwość legalnego filmowania i fotografowania w Tatrzańskim Parku Narodowym wymaga pisemnego zezwolenia dyrekcji parku. Można je otrzymać po złożeniu odpowiedniego wniosku z wyprzedzeniem określonym w regulaminie. Opłata za jeden dzień zdjęciowy wynosi 150,00 zł. Podejmując ze mną współpracę przy sesji ślubnej w Tatrach, nie musicie już martwić się o żadne formalności. Jako fotograf z Zakopanego posiadam całoroczne zezwolenie na wejście do TPN, które obejmuje także moich klientów. Dzięki temu jesteście zwolnieni z dodatkowych opłat za plener ślubny w górach.

Łapszanka sesja ślubna

Sesja ślubna w Tatrach – umowa

Podstawą podjęcia ze mną współpracy przy sesji ślubnej w Tatrach jest oczywiście umowa, która zabezpiecza interesy obu stron. Określa m.in. termin spotkania, elementy oferty, sposób przekazania materiału i postępowanie w razie chęci przełożenia ustalonego terminu pleneru w górach. Jako fotograf z Zakopanego zobowiązuję się w niej, że wszystkie zdjęcia, które do Was trafią, poddam autorskiej obróbce graficznej. Z sesji ślubnej w Tatrach otrzymacie od 50 do 100 zdjęć w formie cyfrowej i w pełnej rozdzielczości. Finalna liczba jest uzależniona od miejsca, które wybierzecie i czasu trwania pleneru.

Plener ślubny w górach – kiedy rezerwować termin?

Zależy Wam na sesji ślubnej w Tatrach latem? W takim razie polecam rezerwować termin +/- z półrocznym wyprzedzeniem. Sezon weselny w połączeniu z plenerami jest bardzo intensywny w branży fotograficznej. Na ostatnią chwilę może być ciężko z dostępnością interesującego Was fotografa z Zakopanego.

Pewnie nasuwa Wam się teraz pytanie: „a co, jeśli  nie będzie dobrej pogody?”. Rzeczywiście, plenery ślubne w górach są obarczone pewnym ryzykiem. Dlatego zawsze rezerwuję dla Was 2 dni zdjęciowe i wybieramy ten z lepszą pogodą. Gdy niekorzystne warunki utrzymują się dłużej, proponuję całkiem inny termin sesji w Tatrach lub realizację zdjęć w obiektach z górskich klimatem np. w stodole czy chacie.

fotograf zakopane

Fotograf ślubny Zakopane – kontakt

Jeśli Waszym marzeniem jest wzbogacenie albumu o zdjęcia z pleneru ślubnego w górach, z przyjemnością podejmę się jego spełnienia. Zapraszam do niezobowiązującego kontaktu mailowego: [email protected], bym mógł przygotować dla Was indywidualną ofertę na sesję ślubną w Tatrach. A jeżeli nadal czujecie niedosyt i szukacie inspiracji, koniecznie obejrzyjcie kadry, które miałem okazję wykonać dla Pauliny i Rafała podczas pleneru na Kasprowym Wierchu.

Ps.  Wiecie, że współpracuję z zawodowym filmowcem i możecie u nas zamówić również film z sesji ślubnej w Tatrach? Przekonajcie się, jak cudowną pamiątką może być plener w górach zrealizowany w formie wideo.

Obejrzyjcie jak pracuje na Sesjach Ślubnych w Tatrach