Tatry są jednym z najwspanialszych i najbardziej urokliwych miejsc w Polsce.

sesja ślubna w tatrach

Sesja ślubna w Tatrach jest wyjątkowa i niepowtarzalna.

Mam wiele pomysłów na wspaniałe zdjęcia. Jako że sam pochodzę z Zakopanego, znam Tatry jak własną kieszeń. Wiem, o której godzinie czy porze dnia najlepiej jest wybrać się w dane miejsce. Wspólna sesja ślubna w Tatrach będzie dla Was jako pary wyjątkowym przeżyciem.

sesja ślubna w Tatrach

Sesja ślubna na Kasprowym Wierchu.

Na Kasprowy Wierch wjedziemy kolejką, która zawiezie nas na sam szczyt. Warto wspomnieć, że sesja taka nie jest odpowiednia dla osób z lękiem otwartych przestrzeni. Trzeba się też liczyć z przejściem ok. 2 km w terenie górskim podczas wykonywania zdjęć. Czas trwania sesji wynosi 3-4 godziny.

Konieczne jest obuwie górskie. Przejazd kolejką linową na Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m) zajmuje około 10 minut i odbywa się w dwóch etapach. Przesiadamy się na Myślenickich Turniach (1325 m n.p.m). Sesja ślubna w Tatrach, zwłaszcza na Kasprowym Wierchu, jest wyjątkowa. Musimy tylko pamiętać, że gwarantowany czas pobytu na Kasprowym Wierchu dla osób z powrotnymi biletami wynosi 1 godzinę 40 minut. Czas wyjazdu jest podany na bilecie. Z tego powodu czas fotografowania na szczycie jest ograniczony.

sesja ślubna w Tatrach

Kolejka linowa na Kasprowy Wierch.

Zanim zdecydujemy się na sesję na Kasprowym Wierchu, sprawdzam, czy oraz w jakich godzinach kolejka linowa jest czynna. Orientuję się również, jakie są aktualnie panujące warunki pogodowe. Sesja ślubna w Tatrach zawsze jest spektakularna. Stacja kolejki linowej znajduje się w Kuźnicach. Droga między Rondem Jana Pawła II a Kuźnicami jest zamknięta dla ruchu, z wyjątkiem osób, które mają pozwolenie. Spacer od Ronda Jana Pawła II trwa około 45 minut. My natomiast dojedziemy do Kuźnic busem lub taksówką. W sezonie, podczas Bożego Narodzenia, wakacji szkolnych i weekendów, kolejka do wyciągu może być bardzo długa. W takiej sytuacji kupujemy bilety online na dzień lub dwa wcześniej. Dzięki temu mamy zarezerwowany bilet na daną godzinę i nie musimy stać w kolejce.

plener ślubny kasprowy wierch

Ciekawostki, sesja ślubna w Tatrach.

Podczas sesji ślubnej w Tatrach na Kasprowym Wierchu często spotykam kozice czy świstaki. Są to zwierzęta niezwykle płochliwe, jednak kilka razy udało mi się sfotografować parę młodą na tle kozic. Jest to świetne urozmaicenie sesji i niezwykła pamiątka, która niewątpliwe wzbudzi podziw wśród Waszych znajomych.

Na Kasprowym Wierchu znajdują się też dwie piękne trasy zjazdowe. Daje to wspaniałe pole do popisu szczególnie podczas sesji zimowych. Możemy wykonać sesję stylizowaną na narciarską ze starym sprzętem z lat 30.

plener ślubny kasprowy wierch

Sesja ślubna nad Morskim Okiem.

Morskie Oko leży u podstaw Szczytu Mięguszowieckiego. Jest największym tatrzańskim jeziorem.  Do Morskiego Oka dostaniemy się samochodem z Zakopanego. W około 40 minut dojeżdżamy na parking w Palenicy Białczańskiej. Stamtąd mamy do Morskiego Oka około 7 km. Malowniczą  trasę możemy pokonać transportem konnym. Konie dowiozą nas do uroczej Włosienicy. Stamtąd musimy przejść pieszo 2 km do malowniczego Morskiego Oka. Szlak pieszy nie jest trudny, gdyż prowadzi drogą asfaltową.

Sesja Ślubna Morskie Oko

Planowanie sesji ślubnej w Tatrach.

Na sesję wyruszymy już wczesnym rankiem. Parking szybko się zapełnia i później możemy mieć problem z zaparkowaniem. Kolejną kwestią wpływającą na wczesną godzinę naszego wyjazdu jest popularność Morskiego Oka wśród turystów. Jeżeli nie chcemy mieć tłumu nieznanych nam ludzi na zdjęciach, musimy zacząć wcześnie.
W związku z tym sesja ślubna w Tatrach nad Morskim Okiem nie jest odpowiednia dla par lubiących sobie dłużej pospać. Prawdopodobnie będziecie musieli się zerwać z łóżek już o 4 rano.

Szlak z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka wynosi 2 km. Nie powinien on sprawić żadnych trudności, ale zazwyczaj jest zatłoczony.  Sesja ślubna w Tatrach trwa od 5 do 8 godzin. Na uwagę zasługują przepiękne widoki. Podczas robienia zdjęć okrążamy jezioro. Niezbędne do takiej sesji będzie obuwie górskie.

430 storyboard

Dlaczego warto wybrać Morskie Oko na sesję.

Morskie Oko tak samo, jak Kasprowy Wierch, jest turystycznym symbolem Tatr. Wiele osób uważa go za najpiękniejsze tatrzańskie jezioro.  Mieści się ono w dolinie Rybiego Potoku. Położone jest na wysokości 1395 m. Jego powierzchnia to 34,93 ha, a głębokość 50,8 m.

Kiedyś Morskie Oko nazywane było Rybim Jeziorem albo Rybim Stawem.  Działo się tak dlatego, że jest to jedno z niewielu naturalnie zarybionych jezior w Tatrach. Spływają z niego wody z potoków okresowych i stałych: Czarnostawiańskiego i Mnichowego. Ze stawu wypływa malowniczy Rybi Potok. Później łączy się on z Białą Wodą, tworząc przepiękną Białkę. Sesja ślubna w Tatrach nad Morskim Okiem jest naprawdę fantastyczna.
Warto wspomnieć, że Morskie Oko otoczone jest malowniczymi, skalnymi ścianami. Może to właśnie dlatego jest tak chętnie odwiedzane przez turystów. Każdego roku przyjeżdża tu aż około miliona Polaków.

sesja ślubna w tatrach

Sesja ślubna nad Szczyrbskiem Jeziorem. Słowackie Tatry.

Z Zakopanego możemy tutaj dojechać w 1,5 godziny. Sesja ślubna w Tatrach, również słowackich, jest przepiękna. Podczas sesji okrążamy całe jezioro. Musimy wtedy przejść około 2 km. Szlak nie powinien jednak sprawić nikomu trudności. Teren jest płaski. Nie musimy więc pamiętać o butach górskich. Na miejscu możemy bez problemu wynająć łódki. Wtedy da się zrobić wyjątkowe zdjęcia, płynąc łódką po jeziorze. Łódki można wynająć tylko w okresie letnim, a koszt wynajmu to ok. 20 euro za godzinę.

Szczyrbskie jezioro jest popularnym i chętnie odwiedzanym miejscem w słowackich Tatrach. Do końca XIX wieku sztucznie go zarybiano. Na południowym brzegu jeziora znajduje się niezwykle malownicza miejscowość o tej samej nazwie – Jezioro Szczyrbskie.  Jezioro leży w Wysokich Tatrach, blisko granicy z Polską. Jest otoczone pięknym lasem świerkowym.

Miejscowość ta jest najwyżej położoną osadą tatrzańską. Leży na wysokości 1335 m n.p.m. Wchodzi w skład Tatrzańskiego Parku Narodowego (TANAP). Jest to najstarszy park narodowy na Słowacji. Możemy tutaj podziwiać wspaniałą florę i faunę. Szczyrbskie Jezioro jest również ulubionym ośrodkiem narciarskim, turystycznym i uzdrowiskowym w Tatrach Wysokich na Słowacji. Najważniejsza atrakcja miejscowości to właśnie piękne, lodowcowe, górskie jezioro.

Sesja ślubna na Rusinowej Polanie.

Samochodem docieramy aż do samego parkingu na Wierch Porońcu. Następnie idziemy szlakiem około 6 km na Rusinową Polanę. Jest to trasa bardzo łatwa do pokonania. Szeroki równy szlak na początku prowadzi przez piękny, malowniczy las.

Jest to z pewnością najpiękniejsza tatrzańska polana. Tradycyjnie wypasane były tutaj owce. W ubiegłym wieku mieściła się tu nawet cała osada. Liczyła 20 budynków. Obecnie znajduje się tu tylko kilka szałasów. Aktualnie prowadzony jest też kulturowy wypas owiec. Stado liczy około 200 zwierząt. 

Sesja ślubna w Tatrach na Polanie trwa 4-6 godzin. Obuwie górskie nie jest wymagane, ale niezwykle przydatne.
Rusinowa Polana liczy 100 ha. Znajduje się na wysokości 1170-1300 m n.p.m. Rozciąga się z niej niezwykle malowniczy widok na polskie i słowackie Tatry Wysokie.

Sesja ślubna w Dolinie Chochołowskiej.

Sesja ślubna w Tatrach powinna też ująć Dolinę Chochołowską. Jest ona oszałamiająca przez cały rok, a szczególnie wiosną. Słynie z rosnących tam krokusów. Jest najdłuższą i największą doliną w Tatrach. Liczy 10 km długości. Można do niej dotrzeć o każdej porze roku. Chętnie wybierają ją turyści.

Szczególnie malowniczo dolina wygląda wiosną, kiedy rośnie w niej mnóstwo krokusów. Zajmuje powierzchnię ponad 35 km2. Bardzo długo się nią idzie, aż 2 godziny. Cała trasa liczy 21 km. Nie ma tutaj większych przewyższeń. Oprócz tego, że trasa jest długa, nie powinniśmy napotkać żadnych dużych trudności.

Po wejściu do klimatycznej Doliny Chochołowskiej znajdujemy bacówki. Docieramy tutaj moim samochodem. Stąd możemy pójść zielonym szlakiem albo podjechać do Polany Huciska wagonikiem. Traktor został w nim przerobiony na lokomotywę.

son02239

Malownicza Polana Chochołowska ma 700 m długości i 350 m szerokości. Jest największą polaną w polskich Tatrach. Położona jest na wysokości 1090-1150 m n.p.m. Mieści się między masywami Hrubasa, Bobrowca, Grzesia i Trzydniowiańskiego Wierchu.
Nie ma tutaj tłumów, zwłaszcza w porównaniu do Morskiego Oka. Dolina Chochołowska wyróżnia się dziewiczą przyrodą, niesamowitymi krajobrazami i czystym, górskim powietrzem.

sr300208 2

Sesja ślubna w Żdiarze na Słowacji

Sesja z widokiem na Tatry zapiera dech w piersiach. Możemy tutaj łatwo dojechać samochodem z Zakopanego. Do pokonania mamy około 40 km (tam i z powrotem). Sesja ślubna w Tatrach w Żdziarze trwa około 3 godziny. Przemieszczamy się tylko samochodem.

Żdziar jest typową górską wsią, położoną między Tatrami Bielskimi a Magurą Spiską. Jest to popularne centrum turystyczne. Stanowi doskonałą bazę wypadową do wycieczek w Bielskie Tatry.

Wioska została założona na początku XVII wieku.  Jest teraz niezwykle popularna wśród turystów i rowerzystów. Stoją tu urocze drewniane domki. Jako ciekawostkę wspomnę, że Żdziar należy do najstarszych osad w Tatrach. Kultura środkowoeuropejskich górali jest widoczna wszędzie, od domów i strojów po tradycyjne posiłki. Ta niezwykle urocza wioska była częścią hrabstwa Lendacke. Później stanowiła własność Horvath-Palocsay. W 1787 roku znajdowało się tu 120 domów. Miejscowość była zamieszkiwana przez 794 mieszkańców.
W 1828 roku mieściło się tu 155 domów. Liczba mieszkańców wzrosła do 1118. Wioska Żdziar była zamieszkiwana przede wszystkim przez rolników, pasterzy i górników. Słynie między innymi z oryginalnego stroju ludowego. Jest niezmiennie atrakcyjna dla turystów ze względu na doskonałe zaplecze narciarskie i dobrą infrastrukturę.

Sesja ślubna w Tatrzańskim lesie.

Tatry to nie tylko góry. Równie piękne są tatrzańskie lasy. Sesja ślubna w Tatrach niejednokrotnie wykonywana jest właśnie wśród pięknych smreków. Jest to sesja najmniej skomplikowana logistycznie i można wykonać ją dosłownie w 1,5 godziny. Jeżeli wolicie celebrować swój czas podczas podróży po ślubnej, jest to szybka opcja właśnie dla Was.

Sesja z widokiem na Tatry

A może sesja ślubna w Tatrach z widokiem na góry? To świetna opcja dla par młodych, które niekoniecznie chcą zbyt wiele chodzić czy wspinać się po górach. Na sesję jedziemy samochodem w miejsca, gdzi

e rozciąga się piękny widok na Tatry. Częstymi lokalizacjami tego typu sesji są: pasmo Gubałówki, Kościelisko czy okolice Bukowiny Tatrzańskiej. Tego typu sesja zajmuję nam maksymalnie 2 godziny.

Nosal Tatry – sesja w Tatrach na pięknym punkcie widokowym

Nosal to szczyt o niewielkiej wysokości, ale o ogromnym potencjale fotograficznym. Polecam go każdemu, komu marzy się sesja ślubna w Tatrach. Wysokość Nosalu, będącego zakończeniem północno-wschodniej grani Kasprowego Wierchu to 1206 m, dlatego łatwiej tam dotrzeć niż na sam szczyt Kasprowego. Z Nosalu wznosi się również przepiękny widok na panoramę Tatr, a sama góra oczarowuje piękną przyrodą.

Sesja objazdowa Podhale

Na Podhalu jest mnóstwo pięknych miejsc. Dlatego aż żal ograniczać się do jednego. W związku z tym do oferty wprowadziłem też sesję objazdową po najciekawszych plenerowych miejscówkach. Bardzo uatrakcyjnia to sesję, pozwala także zrobić jeszcze większe wrażenie na oglądających. Taka sesja to prawdziwa gratka i dla osób zakochanych w górach od dawna, ale też dla odwiedzających Podhale po raz pierwszy. 

Sesja widokowa Zakopane

Bohaterami sesji ślubnej w Tatrach jest oczywiście młoda para, ale tłem dla zdjęć oczywiście muszą być widoki. W związku z tym to właśnie pejzaże są największym atutem sesji plenerowych, odróżniając je od tych robionych w studiach. Parom, które pytają o rekomendacje miejsc na górski plener, polecam często sesje widokową w Zakopanem i okolicach. W moich rodzinnych stronach powstają naprawdę wspaniałej kadry, które potem zdobią ramki i albumy. Taka sesja jest szczególnie atrakcyjna dla przyjezdnych z odległych miejsc, którzy np. spędzają tu akurat podróż poślubną.

Jak przygotować się do sesji ślubnej?

Niezależnie od pory roku najważniejsze są buty. Muszą być wygodne, bezpieczne i dobrze usztywniać kostkę. Jeśli panna młoda ma długą suknię, najprawdopodobniej buty nie będą widoczne na zdjęciach. W związku z tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby na większości sesji miała górskie buty. Do kilku ujęć może się przebrać w szpilki.

Przy zimowej sesji ślubnej w Tatrach trzeba pamiętać o:

– ciepłych, wygodnych ubraniach na zmianę,
– czapce,
– rękawiczkach,
– gorącej herbatce w termosie.

Warto też przygotować wcześniej akcesoria, np. spinki, muchę lub krawat, ślubny bukiet, wianek.

194december 04 2019

Dlaczego zatrudnić fotografa z Zakopanego?

Warto wybrać fotografa z Zakopanego. Przemawiają za tym chociażby względy praktyczne. Sesja ślubna w Tatrach jest coraz bardziej popularna. Dobrze znam Tatry, dlatego nie musimy się martwić o to, że się zgubimy. Doskonale zaplanuję plan sesji. Wiem, gdzie zaparkować i jak właściwie wszystko zorganizować. Udzielę Wam też przydatnych rad, jak najlepiej się do sesji przygotować. Doskonale znam panujące warunki pogodowe w każdej części gór. Dlatego dobiorę odpowiedni dzień, by naszą sesję wykonać. Wasze bezpieczeństwo podczas sesji jest dla mnie najważniejsze. Możecie zaufać mojemu doświadczeniu górskiemu.

Ponadto nie musicie się liczyć z dodatkowymi kosztami, takimi jak dojazd i nocleg fotografa. Fotograf z Zakopanego pozwoli zaoszczędzić Wam sporo czasu i pieniędzy.  Nie musicie się o nic martwić. Mam wykupione całoroczne specjalne pozwolenie na plener w Tatrach. Decydując się na Fotografa z poza Zakopanego, za jednorazowe pozwolenie trzeba zapłacić aż 150 zł. Opłata ta pobierana jest od 2016 roku przez Tatrzański Park Narodowy. Ponieważ posiadam stałe zezwolenie, nie musicie ponosić kosztu opłaty jednorazowej. Tatry są przepięknym tłem dla sesji ślubnych. Zadbam również o wspaniałą atmosferę w czasie sesji. Na wszystkich zdjęciach będziecie wyglądać pięknie i naturalnie. Pomysłów na sesję ślubną w Tatrach jest naprawdę wiele. Wybiorę dla Was łatwe szlaki, niewymagające większego wysiłku. Sesja ślubna w Tatrach nie musi się kojarzyć z wyczerpującą wycieczką.
Wszystkie proponowane przeze mnie szlaki są dostępne dla każdej osoby, bez względu na kondycję. Moje motto brzmi: „Sesje dla każdego”.

Sesja Ślubna Morskie Oko

INFORMACJE

Napiszcie do mnie maila, a chętnie wyślę Wam ofertę na sesję ślubną w Tatrach. W ofercie znajdziecie wszystkie niezbędne informacje. Jeżeli w dalszym ciągu czujecie niedosyt zdjęciowy, obejrzyjcie zdjęcia Pauliny i Rafała z Kasprowego Wierchu.

U nas możecie zamówić również film ślubny z pleneru ślubnego w Tatrach

Zobaczcie sami nasze cudowne plenery w formie video ! Sesja ślubna w tatrach w formie klipu filmowego to również świetna pamiątka !