Sesja Ślubna Morskie Oko

Sesja Ślubna Morskie Oko

Dziś chciałbym opowiedzieć wam jak przygotować się do sesji ślubnej nad Morskim Okiem. Koniecznie chciałem być nad jeziorem już o wschodzie słońca ponieważ wtedy jest jak sami wiecie najlepsze światło oraz jest bardzo mało turystów.
Szczególne brawa należą się Gosi która nie spała już od 2 by przygotować się do zdjęć. Wyruszyliśmy z Zakopanego (tutaj możecie zobaczyć dokładną trasę przejazdu)

Przejazd samochodem z Zakopanego do Palenicy Białczańskiej gdzie znajduję się parking poza sezonem najlepiej pokonać własnym samochodem (zajmuję to ok 40 minut), natomiast w bardzo wysokim sezonie dobrze skorzystać jest z Busa ze względu na korki które tworzą się na całej drodze Oswalda Balzera

Miłość nad Morskim Okiem

Sesja Ślubna Morskie Oko

Samochód zaparkowaliśmy na parkingu Palenica Białczańska, koszt pozostawienia auta to 40 zł za dobę. Stąd wyruszyliśmy pieszo nad Morskie Oko , trasa jest niewymagająca prowadzi cały czas asfaltową drogą lekko pod górę. Czas przejścia dla średnio- zaawansowanej osoby orientacyjnie 1,20 minut. Można również skorzystać z powozów konnych które zawiozą nas na włosiennice stąd jest już tylko 2 km nad jezioro, my nie skorzystaliśmy z tej opcji ponieważ wozy zaczynają kursować dopiero od 9:00.

Słońce Nad Morskim Okiem

Nad Morskim Okiem słońce zaczyna operować  mniej więcej godzinę po wschodzie słońca, wcześniej jezioro znajduję się w cieniu. Czy to w sezonie czy poza nim nad Morskim Okiem zwykle są tłumy ludzi, nie sprzyja to fotografowaniu więc moja rada jest taka by zaplanować sesję o jak najwcześniejszej godzinie. Zwykle kończę fotografować gdy nad jeziorem pojawiają się pierwsi ludzie.

Dookoła Morskiego Oka

Wykonując sesję ślubną nad Morskim Okiem najlepiej jest okrążyć jezioro.
Zaczynając zdjęcia polecam okrążać jezioro od prawej strony, lewa dłużej znajduję się w cieniu. Nad jeziorem jest mnóstwo genialnych miejscówek gdzie można wykonać naprawdę sporo zróżnicowanych ujęć, począwszy od szerokich kadrów z pełną panoramą skończywszy na cudownym lesie który okala jezioro.

Sesja Ślubna Morskie Oko

Na koniec chciałbym wspomnieć o bohaterach mojej jesiennej Sesji Ślubnej nad Morskim Okiem. Gosia i Alan są maksymalnie zakochaną w sobie parą Gosia pochodzi z Zakopanego i jest rodowitą góralką. Na pewno zwróciliście uwagę na piękną suknię Gosi prosto od Justin Alexander  oraz świetnie skrojony garnitur Alana od Tomasza Ossolińskiego  Serdecznie pozdrawiam Gosię i Alana było cudownie móc pracować z wami.

SESJE ŚLUBNE W TATRACH

Koniecznie zobaczcie mój poradnik jak przygotować się do sesji ślubnej w górach