Sesja ślubna w górach – dlaczego warto wybrać Tatry na swój plener ślubny w górach i jak się do tego przygotować? Poradnik.

sesja ślubna w górach

A może by tak sesja ślubna w górach ? Plener ślubny w górach to super opcja dla par młodych które chcą mieć wyjątkowe zdjęcia ślubne! Przeczytajcie mój poradnik i sami zdecydujcie czy chcecie zrealizować swój plener ślubny w górach!

 Na pewno marzycie o tym, aby Wasze zdjęcia z sesji ślubnej były wyjątkowe. Pragniecie pokazać na nich siebie, swoją miłość i to, co Was łączy na tle pięknych, chwytających za serce widoków. One najlepiej podkreślają wyjątkowość wydarzenia, jakim jest ślub. Jeżeli takie właśnie są Wasze odczucia i szukacie odpowiedniego miejsca, które idealnie nadaje się na wykonanie takich właśnie wyjątkowych, niepowtarzalnych zdjęć, pomyślcie o zorganizowaniu sesji ślubnej w górach, najlepiej Tatrach. Znajdziecie tu mnóstwo urzekająco pięknych miejsc. Między innymi szczyty, z których rozpościera się widok na malowniczą górską panoramę, a wszędzie tam zazwyczaj łatwo się dostać. Możecie wybrać góry, a także lasy i jeziora lub rozległe polany. Tatry to bogactwo pejzaży idealnie nadających się na uwiecznienie na fotografiach. Przy okazji robienia zdjęć zabiorę Was na spacer, podczas którego, w przerwie między pozowaniem, będziecie mogli podziwiać widoki. Sesja ślubna w górach będzie źródłem nie tylko przepięknych fotografii, ale także niezapomnianych przeżyć.

sesja ślubna w górach

Gdziekolwiek mieszkacie, Tatry na Was czekają – Plener ślubny w Tatrach.

Jeśli mieszkacie daleko, pewnie boicie się, czy poradzicie sobie z organizacją wyjazdu, ale zapewniam, że nie jest to problem. Co powiecie na romantyczną podróż poślubną w Tatry? Jest to naprawdę idealne miejsce na wszelkie wycieczki. Wtedy, kiedy już będziecie na miejscu, na pewno uda się wygospodarować jeden dzień dla fotografa. No właśnie, jeśli już mowa o fotografie, pewnie tu nachodzą Was kolejne wątpliwości. Sesja ślubna w górach to przecież konieczność zabrania Waszego ślubnego fotografa w długą podróż, zapewnienia mu noclegu i wyżywienia. Ponadto od 2016 Tatrzański Park Narodowy wymaga pozwolenia na fotografowanie na jego terenie i pobiera opłatę 150. Robi się z tego naprawdę spora lista kosztów. Przy okazji pojawia się też pytanie, jak tu przeżyć romantyczny wyjazd we dwoje z dodatkowym gościem. Na szczęście okazuje się, że wcale nie musicie zabierać ze sobą w podróż własnego fotografa. Tu, na miejscu, czekam na Was ja chętnie wykonam dla was plener ślubny w Tatrach.

sesja ślubna w górach

Dlaczego Wasza sesja ślubna w górach powinna być wykonana właśnie przeze mnie?

Częściowo wspomniałem o zaletach wyboru fotografa miejscowego. To między innymi niezamartwianie się o jednorazowe pozwolenie. Taki dokument mam wyrobiony na stałe, więc możecie zapomnieć o dodatkowych formalnościach. Kolejną przewagą moją jako mieszkańca gór nad innymi fotografami z Polski jest znajomość Tatr. Jako osoba pochodząca z Zakopanego znam te piękne okolice lepiej niż ktokolwiek inny. Wiem, które miejsca dobrze jest wybrać na zdjęcia oraz w jakim czasie się tam udać. Znam zarówno te bardziej, jak i mniej uczęszczane miejsca oraz potrafię przewidzieć natężenie ruchu w nich o danej godzinie. Korzystając z tej wiedzy, doradzę, gdzie i kiedy się wybrać, by sesja ślubna w górach udała się jak najlepiej. Za wybraniem mojej osoby jako fotografa na ślubny plener przemawia też niewątpliwie jakość moich prac. Ważne jest też zaangażowanie, jakie wkładam, by wszystkie zdjęcia wyszły tak, jak sobie wymarzycie. Nie muszę jednak podkreślać tego na każdym kroku, gdyż za mnie przemawiają fotografie.

 • lokalny fotograf najlepiej dobierze dla was miejsce sesji ślubnej w górach.
 • chętnie pomogę wam wybrać miejsce do spania mam sprawdzoną listę świetnych pensjonatów w różnym zakresie cenowym które będą zlokalizowane tak byśmy mieli blisko na sesję ślubną w górach!
 • świetnie znam Tatry ! Będziecie ze mną bezpieczni
 • posiadam całoroczne zezwolenie na fotografowanie w Tatrach!
 • mam nadzieję że mój poradnik pomógł wam podjąć decyzję i przyjedziecie właśnie w Tatry na waszą sesję ślubną w górach.

sesja ślubna w górach

Postanowione – jedziecie na plener ślubny w Tatry – W jaki sposób należy się do tego przygotować?

Tak naprawdę do sesji ślubnej w górach należy się przygotować tak, jak do każdej innej, z kilkoma różnicami. Przede wszystkim, zrelaksujcie się i postarajcie się zachować dobry nastrój. Pejzaże, choć piękne, mają stanowić tylko tło dla Waszej miłości. Poza tym, jeśli wybieracie się w góry z innego miejsca, nie zapomnijcie zabrać ze sobą stroju ślubnego – sukni, garnituru. Weźcie także dodatki, o których nie zawsze się pamięta, takie jak muszka, koszula czy welon lub wianek. Panna młoda może mieć ze sobą również swój ślubny bukiet. Tyle z podstaw, a dodatkowo, sesja ślubna w górach, zwłaszcza zimą, wymaga ciepłego ubioru, mile widziane są grube kurtki. Dobrze jest mieć ze sobą również ciepłą herbatę w termosie, aby się rozgrzać podczas chwil na odpoczynek. Latem możecie sobie pozwolić na nieco lżejsze ubranie. Zawsze warto jednak mieć ze sobą porządne górskie buty, gdyż od każdego parkingu czeka nas trochę pieszej wędrówki. Plener ślubny w Tatrach to nie zapomniane wspomnienia które zostaną z wami do końca życia.

Przygotowałem wam krótką listę co należy ze sobą mieć na sesję ślubną w górach .

 • odpowiednie obuwie na sesja ślubna w górach jest konieczne jeżeli zamierzamy wybrać się wyższe partię ! Jeżeli nie macie odpowiedniego obuwia na górską sesję polecam sprawdzić ten sklep.
 • kurtka chroniąca przed deszczem ! Staram się tak dobierać warunki  pogodowej naszej sesji ślubnej w górach by pogoda była odpowiednia, jednak w dalszym ciągu jesteśmy w górach i nie wiadomo kiedy pogoda może się załamać.
 • pogoda, to ja sprawdzam za was aktualne warunki pogodowe na sesję ślubną w górach ! Jeżeli jednak sami chcielibyście zerknąć polecam aplikację Pogoda&Radar sprawdza się ona zdecydowanie dobrze!
 • na sesję ślubną w górach warto zabrać również coś do jedzenia! Nie zapominajcie o kanapkach wodzie mineralnej warto zabrać również czekoladę

sesja ślubna w górach

Sesja ślubna w górach, czyli gdzie dokładnie?

Zapewne zastanawiacie się, jakie miejsca zaproponuję Wam jako najlepiej nadające się na sesję ślubną w górach. Faktycznie, samo pojęcie pleneru w Tatrach jest bardzo ogólne i warto je doprecyzować. Wybór odpowiedniego miejsca jest bardzo ważny, musi ono nie tylko urzekać widokiem, także stwarzać dobre warunki pracy dla fotografa. Między innymi dostęp światła musi być wystarczający. Dobrze, jeśli stosunkowo łatwo się w takie miejsce dostać, gdyż już sama sesja jest dla młodej pary wystarczająco męcząca. W związku z tym nie ma potrzeby, aby wykańczać Was dodatkowo wielogodzinną pieszą wędrówką. Wiadomo, że rzadko kiedy możemy wjechać na sam obiekt, na którym będzie się odbywała właściwa część sesji. Mimo to warto wybierać takie miejsca, które nie są oddalone od parkingu o zbyt wiele kilometrów. Na szczęście, jako że sam pochodzę z Podhala, wiem, które miejsca najlepiej nadają się na sesję ślubną w górach. Zaraz postaram się opowiedzieć Wam o nich trochę więcej.

 • Kasprowy Wierch , sesja ślubna w górach

Sesja na jednym z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych szczytów Tatr z pewnością wzbudzi zachwyt u osób, które będą mieć okazję obejrzeć zdjęcia. Mogę zabrać Was na sesję plenerową na sam szczyt, należy tylko pamiętać o kilku sprawach. Należy zakupić bilet, a by uniknąć kolejek, dobrze jest wcześniej go zarezerwować. Na szczyt wjeżdżamy kolejką, natomiast wrócić możemy tą samą drogą lub pieszo. Podczas samej sesji również musimy się liczyć z chodzeniem po górach, dlatego dobrze jest mieć górskie obuwie. Na szczęście panny młode zazwyczaj mają długą suknię i ich buty są niewidoczne. Zawsze w torbie mogą zabrać ze sobą szpilki, które ubiorą na kilka ujęć. Co ciekawe, sesja ślubna w górach jest okazją do spotkania zwierząt. Zdarzało się, że udało mi się sfotografować parę młodą na tle kozic. Jeśli wybierzecie właśnie Kasprowy na miejsce pleneru, postaram się jak najlepiej zadbać o stronę organizacyjną. Między innymi sprawdzę, kiedy czynna jest kolejka. Kliknij i zobacz sesję na Kasprowym Wierchu

 • Rusinowa Polana – sesja ślubna w Tatrach

A może sesja ślubna w górach na jednej z najpiękniejszych tatrzańskich polan? Jeżeli marzycie o zdjęciach z widokiem na panoramę gór, to będzie idealne miejsce dla Was. Ta urocza polana liczy aż 100ha. Choć dziś z dawnej osady pozostało dziś jedynie kilka szałasów, nadal z tego miejsca rozciąga się malowniczy widok. Tu także można spotkać zwierzęta, choć w odróżnieniu od Kasprowego Wierchu mowa tu o mniej typowo górskich gatunkach. Prowadzony jest tu bowiem wypas owiec. Plener na Rusinowej Polanie to wersja sesji ślubnej w górach dla osób, które nie są przekonane do długich górskich wędrówek. Dość łatwo się tu dostać, wystarczy przejść się 6 kilometrów od parkingu szerokim, równym szlakiem. Na dodatek nie trzeba mieć na sobie obuwia typowo górskiego (choć muszę dodać, że w górach zawsze się przyda).  Kliknij i zobacz sesję na Rusinowej Polanie

 • Nosal sesja ślubna w górach.

Warto zdawać sobie sprawę, że tatrzańskie szczyty to nie tylko sam wierzchołek Kasprowego Wierchu. Jako kolejną górę, na której może odbyć się Wasz wymarzony ślubny plener, proponuję Nosal. Jest to zakończenie północno-wschodniej grani Kasprowego Wierchu. Nosal to miejsce bardzo popularne wśród narciarzy. Z jego wierzchołka pięknie widać panoramę gór, w tym sam słynny Giewont. Pomimo że nie jest to najwyższy szczyt, gdyż jego wysokość wynosi 1206m, widoki nadal są niesamowite, a przeżycia niezapomniane. Być może bardzo chcecie, by Wasza sesja ślubna w górach odbyła się na szczycie którejś z nich. Może się zdarzyć, że jednocześnie niekoniecznie macie ochotę na zdobywanie tak wysokiego wierzchołka, jakim jest Kasprowy Wierch. W takim wypadku góra Nosal będzie idealnym miejscem dla Was. Sami przekonacie się, za co narciarze i turyści pokochali ten wznoszący się nad Kuźnicami szczyt. Kliknij i zobacz sesję na Nosalu

 • Morskie Oko – Plener ślubny w górach

Chyba nie ma takiej osoby w Polsce, która nie słyszałaby o Morskim Oku. Jest to największe i zarazem najpopularniejsze jezioro w Tatrach, bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Miejsce to daje niezwykłe możliwości dla fotografów. Podczas okrążania jeziora powstają cudowne zdjęcia, a zwłaszcza szerokie kadry, na których widać jezioro, chwytają za serce. Można się tu dostać transportem konnym lub pieszo i dobrze jest mieć na sobie górskie obuwie. Przejście szlaku nie powinno być jednak trudne, a odrobina wysiłku zdecydowania warta jest zdjęć, które otrzymacie. Jak wspomniałem, jest to miejsce dość mocno uczęszczane przez turystów. Ale nie martwcie się. Na pewno umówię się z Wami na wystarczająco wczesną godzinę, aby nie było tu tłumów. A także, aby Wasza wymarzona sesja ślubna w górach udała się w stu procentach. Kliknij i zobacz sesję nad Morskim Okiem.

 • Szczyrbskie Jezioro sesja ślubna w górach

Pozostańmy na chwilę w klimacie górskich jezior. Wybierając się w Tatry, pamiętajcie, że część tych gór leży poza granicami Polski, na Słowacji. Nie ma żadnych przeszkód, aby to właśnie tam odbył się ślubny plener w Tatrach, jeżeli tylko macie na to ochotę. Polecam Wam w szczególny sposób Szczyrbskie Jezioro, piękny lodowcowy zbiornik wodny, leżący w miejscowości o tej samej nazwie. Dostać się tu bardzo łatwo, od Zakopanego to zaledwie 1,5 godziny drogi i nie trzeba mieć butów górskich. Pewnie ucieszy to wielu panów młodych, gdyż ich obuwie jest bardziej widoczne niż partnerek. Podobnie jak w przypadku Morskiego Oka, podczas sesji ślubnej w Tatrach okrążamy jezioro, ja w tym czasie staram się wykonać najpiękniejsze ujęcia. Sesja ślubna w górach zrobiona na Słowacji będzie niezapomnianą przygodą. Co więcej, latem istnieje możliwość wynajęcia łódki za 20 euro za godzinę. Dzięki temu możecie mieć z tego miejsca jeszcze ciekawsze fotografie, wykonane podczas pływania łódką.
Kliknij i zobacz sesję nad Szczyrbskim Jeziorem

 • Sesja ślubna Zakopane 

Ostatnim rekomendowanym przeze mnie miejscem, w które często zabieram pary na plenery ślubne, jest pasmo Gubałówki. Proponuję tę lokalizację wszystkim młodym małżonkom, którzy bardzo pragną mieć piękne zdjęcia z widokiem na Tatry. Zwłaszcza gdy jednocześnie nie chcą zbyt dużo chodzić pieszo i pokonywać wielkich odległości w górskim obuwiu. Na miejsce zazwyczaj bez problemu dojedziemy samochodem i niemal od razu będziemy mogli zacząć fotografowanie. To prawda, że sesja ślubna w górach zazwyczaj musi trwać kilka godzin. Mimo to, jeśli zdecydujemy wybrać się właśnie w okolice Gubałówki, może nam się udać szybciej zamknąć czas fotografowania. Nawet w dwóch godzinach. Może przyjechaliście w Tatry na krótko i macie mało czasu lub boicie się o szybką zmianę pogody. Wtedy, a także, gdy dłuższe wycieczki zwyczajnie Was męczą, taka sesja będzie opcją w sam raz dla Was. Sesja ślubna Zakopane to wyjątkowe miejsce !

 • Dolina Chochołowska – Plener ślubny Zakopane

To miejsce jest wybierane najczęściej wiosną. Wtedy to w tej najdłuższej tatrzańskiej dolinie rośnie ogromna ilość krokusów. W czasie innych pór roku również możemy liczyć na malownicze widoki. Powodem, dla którego sesja ślubna w górach często odbywa się właśnie w Dolinie Chochołowskiej jest łagodność szlaku. Spacerek doliną należy do bardzo przyjemnych, ponieważ ziemia jest równa, bez pułapek i przewyższeń. Cały marsz trwa 2 godziny, więc w kilka godzin powinniśmy wyrobić się z sesją, Możemy liczyć również na wysoki komfort pracy, w Dolinie zazwyczaj nie ma takich tłumów jak w innych turystycznych lokalizacjach. Plener ślubny Zakopane

 • Zdziar plener ślubny na Słowacji.

O możliwości wypadu na Słowacje wspominałem już przy okazji Szczyrbskiego Jeziora. Kolejnym miejscem, które czeka nas u naszych sąsiadów jest Zdziar. To typowa górska wioseczka, w której możemy spotkać urocze drewniane domki. Łatwo dotrzeć tam z Zakopanego samochodem, więc jeśli nocujecie w Zakopanem, to coś dla Was. Zdziar to miejscowość, która lubią odwiedzać turyści, ale nie ma tam tłumów. Sesja w tym miejscu trwa zwykle około 3 godzin. Jednodniowa wycieczka do Zdziaru naprawdę się opłaca, ponieważ klimat pasterskiej wioski jest nie do podrobienia. Polecam plener ślubny na słowacji.

 • Sesja objazdowa Podhale – Plener ślubny w Tatrach.

Co wtedy, kiedy nie możecie zdecydować się na konkretne miejsce? Na taka sytuacja również mam rozwiązanie! Objazdowa sesja na Podhalu to okazja do zrobienia niepowtarzalnych ujęć w najpiękniejszych górskich miejscach. Na sesję możecie mieć już pomysł wcześniej lub też poprosić mnie o rekomendację. Jest to mega fajna opcja dla turystów, którzy nie do końca poznali jeszcze wszystkie zakątki Podhala. Taka sesja ślubna w Tatrach będzie zarazem miłą wycieczką. 

 • Sesja Dolina Suchej Wody

Na liście pięknych miejsc, które polecam na sesję ślubną w górach zdecydowanie nie mogło zabraknąć Doliny Suchej Wody. Ma ona 13 km długości i 21 km2 powierzchni. Idzie się przez nią łatwym do pokonania szlakiem przez 2 godziny. Po drodze podziwiać można zróżnicowaną roślinność oraz liczne stawy wodne. Największym stawem jest Staw Gąsienicowy, od którego dolina bywa nazywana Doliną Suchej Wody Gąsienicowej. Miejsce to z pewnością zachwyci każdego kto docenia piękno przyrody.

 • Sesja ślubna w lesie Zakopane

W Zakopanem i okolicach można wykonywać sesje nie tylko nad jeziorami i na szczytach gór. Popularna staje się także sesja w lesie. Konary drzew dają całkiem spore możliwości pozowania do pięknych fotografii. Kolejnym atutem takiej sesji jest krótki czas jej trwania. Wyrabimy się zwykle w 1,5 godziny. Jest to więc świetna opcja dla par, które są mocno zajęte lub przyjechały w Tatry tylko na weekend. 

Ile czasu zazwyczaj zajmuje sesja ślubna w górach i jak zaplanować ten dzień?

Na pewno chcecie wiedzieć, ile czasu musicie sobie zarezerwować w dniu sesji. Tak naprawdę odpowiedź na to pytanie jest różna w zależności od tego, w jakie miejsce się udamy. Można założyć, że samo fotografowanie zajmie nam od 2 do 8 godzin. Sporo, ale warto mieć na uwadze, że czas ten wydłuża się wtedy, kiedy na miejscu jest sporo do przejścia. Na przykład podczas okrążania jeziora lub wędrówek górskich. Na pewno jednak warto się poświęcić, bo czym dłuższy spacer z aparatem, tym więcej pięknych ujęć. W międzyczasie na pewno znajdziemy chwilę na odpoczynek. Dodatkowo planując dzień, nie zapomnijcie, że sesja ślubna w górach to nie tylko czas spędzony na pozowaniu do zdjęć. Trzeba również doliczyć go pewien zapas na dotarcie na miejsce, a najlepiej także brać pod uwagę niespodziewane wydarzenia. Dla własnego komfortu lepiej nie planować nic więcej tego dnia.

Jaka pogoda i pora dnia jest najlepsza, by podczas fotografowania na dworze powstały piękne zdjęcia?

Być może myślicie, że idealne warunki na sesję ślubną w górach to bezchmurne niebo i grzejące w południe słońce. Nie jest to prawda, ponieważ takie warunki wcale nie są korzystne dla fotografowanych osób i nie sprzyjają pracy. Najlepiej, jeżeli nie należycie do osób, które uwielbiają długo spać, gdyż idealnie byłoby wybrać się na sesję wcześnie rano. Wstać spokojnie możemy już o 4. Tak, to wczesna pora, ale przy wschodzie słońca jest najlepsze światło. Dodatkowo miejsca turystyczne nie są jeszcze oblegane przez tłumy ludzi i możemy mieć je całe dla siebie. Kolejną porą dnia o której warunki są najlepsze to czas na parę godzin przed zachodem słońca! Jest to opcja dla tych par młodych które wolą dłużej pospać! Jeżeli chodzi o pogodę, znów być może okaże się to zaskakujące, ale zachmurzone niebo stwarza lepsze warunki niż czyste. Wiadomo jednak, że Tatry są nieprzewidywalne i decydując się na sesję ślubną w górach, trzeba liczyć się ze zmianami pogody. Najlepiej będzie wtedy, jeśli zarezerwujecie sobie kilka dni, na wypadek, gdyby w pierwszym nie udało się odczekać odpowiednich warunków.

 • najlepiej wykonać sesję ślubna w górach o wschodzie słońca wczesną wiosną jesienią czy zimą. 
 • latem sesja ślubną w górach wychodzi najlepiej na parę godzin przed zachodem słońca.
 • nie fotografujemy w południe to najgorszy możliwy czas na plener ślubny w górach.

Nadal dręczą Was jakieś pytania i wątpliwości? A może po prostu chcecie poznać ofertę? Interesuje was plener ślubny w Tatrach ?

Być może chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego, jak wygląda wykonywana przeze mnie sesja ślubna w górach.  Może też po prostu chcecie zapoznać się z moją ofertą. Zapraszam do kontaktu poprzez formularz na dole strony. Chętnie udzielę wszelkich informacji, a już teraz zapraszam do obejrzenia wszystkich zdjęć znajdujących się na stronie. Chętnie prześlę wam ofertę pleneru ślubnego w Tatrach.