Ślub w Górach - 5 powodów, dla których warto zorganizować

Ślub w górach to jedna z najbardziej oryginalnych koncepcji, by powiedzieć sobie „tak”. I jak się okazuje: coraz chętniej wybierana przez pary, które planują spędzić razem resztę życia. Zastanawiacie się, czemu to właśnie Tatry są idealnym miejscem na organizację ślubu? Oto 5 argumentów za tym, by wyprawić niezapomnianą uroczystość na Podhalu.

slub w plenerze Zakopane –678

„Mamo, tato: pobieramy się w górach!”

Może się zdarzyć, że pierwszą reakcją najbliższych na taki pomysł będzie zaskoczenie pomieszane z pewną dozą sceptycyzmu. To naturalne. W końcu wizja tego wydarzenia (szczególnie wśród starszego pokolenia) jest raczej tradycyjna… Wszystko się zmienia, kiedy zaproszeni goście docierają na Podhale i zaczyna działać magia Tatr.Ślub w górach będzie niezapomnianym wspomnieniem.

Doskonałe warunki do świętowania - Ślub w Górach

Marzenia o ślubie jak z bajki stają się tu rzeczywistością. Region czaruje niepowtarzalnym klimatem, unikalnym folklorem i architekturą oraz (a może przede wszystkim) widokami zapierającymi dech. Te elementy w połączeniu z rozbudowaną bazą hotelarsko-gastronomiczną sprawiają, że śluby w Tatrach cieszą się tak wielką popularnością.

Nie trzeba pochodzić z góralskiej rodziny, być zapalonym tatromaniakiem ani nawet wielbicielem długich wędrówek. Od lat wykonuję reportaże dla par pochodzących z Podhala, ale równie często dla tych, które z najbliższymi (a zdarza się też, że tylko we dwoje) przyjeżdżają tu z różnych zakątków Polski. Właśnie po to, by przeżyć cudowną przygodę i pobrać się w górach zimą, wiosną, jesienią lub latem. Ślub w górach to świetny pomysł  – przyznaje fotograf z Zakopanego Mateusz Kiszela „Kiszela Photography”.

Tysiące inspiracji i setki możliwość - Ślub w Tatrach 

Zdjęcia ze ślubów w Tatrach publikowane w Internecie są dowodem na to, że w górach można zrealizować dowolną wizję upragnionej uroczystości. Narzeczeni, którym zależy na ślubie kościelnym, mają tu do dyspozycji m.in. przepiękne drewniane kościółki i kaplice. W większości położone są w malowniczych lokalizacjach i perfekcyjnie wpisują się w tatrzański krajobraz. Tym samym tworzą unikalne tło do pamiątkowych fotografii. Wzorcowym przykładem jest kaplica w Jaszczurówce, która utrzymana w stylu zakopiańskim zachwyca swą konstrukcją.

Z kolei tych, którzy rozważają skromny ślub cywilny w Tatrach, przy wyborze miejsca ogranicza jedynie wyobraźnia. Kameralną ceremonię da się nawet zorganizować w kilku cudownych zakątkach na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego (po uzyskaniu zgody dyrekcji). 

Są to:

 • Dolina Chochołowska – Polana Chochołowska
 • Dolina Kościeliska – Smreczyński Staw 
 • Dolina Strążyska – Polana Strążyska
 • Dolina Bystrej – Polana Kalatówki
 • Kasprowy Wierch
 • Polana Rusinowa 
 • Dolina Rybiego Potoku – nad Morskim Okiem
 • Są to idealne miejsca na Ślub w Górach

Przyjęcie pod chmurką? W karczmie? Czy może na tarasie widokowym?

Jeśli mowa o weselu w Zakopanem, do zrobienia jest wszystko, czego tylko dusza zapragnie:

 • przyjęcie w stylu rustykalnym lub boho, 
 • uroczysty obiad w eleganckiej restauracji z subtelnym folkowym akcentem, 
 • biesiada w góralskim klimacie, 
 • zabawa w stodole,
 • tańce pod gołym niebem z górami w tle… 

Pomysłów na świętowanie tego szczególnego dnia są dziesiątki. A historie opowiedziane w formie reportaży na blogach fotografów ślubnych z Zakopanego tylko to potwierdzają. I sprawiają wrażenie że masz ochotę rzucić wszystko i wziąć ślub w górach

Dobry powód do podróży - Ślub w Tatrach 

Już samo hasło „ślub w górach” rzucone w towarzystwie robi wrażenie i wzbudza ciekawość. Z pewnością wyróżni się pośród „klasycznych” uroczystości i przyjęć wydawanych na salach weselnych. Być może dla niektórych gości udział w takim przedsięwzięciu będzie nowym doświadczeniem i motywacją do zwiedzania? Jeśli do tej pory nie byli na Podhalu, z niecierpliwością i podekscytowaniem będą odliczać dni do daty ślubu w Tatrach wskazanej w zaproszeniu.

Pięknych kadrów nigdy dość! - Sesja ślubna w Tatrach

Bez względu na porę roku Tatry są chętnie obieranym kierunkiem na sesje ślubne w górach. Strzeliste szczyty, rozległe doliny, dzika przyroda, spektakularne widoki, górskie jeziora tworzą fantastyczne tło do zdjęć. Skoro w planach jest ślub w Tatrach, to warto skorzystać z okazji, przedłużyć pobyt i wybrać się na plener.

W dniu ślubu nie ma zbyt wiele czasu, by pojechać z młodą parą na dodatkowe zdjęcia w teren. Dlatego nowożeńcy, którym zależy na sesji ślubnej np. na Kasprowym Wierchu czy nad Morskim Okiem, najczęściej zostają kilka dni dłużej na miejscu. Po to, by na spokojnie móc wykonać zdjęcia do albumu, ale również wypocząć. A dzięki temu, że działam na Podhalu, z terminem sesji ślubnej w tygodniu nie ma żadnego problemu. – podpowiada Mateusz Kiszela 

Marzenia z kategorii tych, które opłaca się spełniać - Ślub w Górach

Są takie momenty, na które czeka się całe życie, bo dzieją się tylko raz. I kiedy w końcu nadchodzą, trzeba przeżyć je najlepiej, jak to możliwe. Ślub w Tatrach bez dwóch zdań zalicza się do tych przełomowych wydarzeń. Dlatego, jeśli w głowie pojawia się szalona myśl, by zorganizować wesele poza utartym schematem, warto iść za ciosem. Bo spełnione marzenia dają ogromną satysfakcję i są wartością bezcenną. Ślub w górach jest najpiękniejszy

Źródło inspiracji na: sesje ślubne w Tatrach