Przedstawiamy Wam najlepsze miejsca na ślub w Tatrach. Marzysz o ślubie w górach? Chcesz, by ten dzień był wyjątkowy nie tylko dla Ciebie, ale również dla zaproszonych gości? Zastanawiasz się, jak zorganizować ślub u podnóża Tatr? Szukasz fotografa, który uwieczni ten niezwykły moment na pięknych fotografiach? Doskonale trafiłeś. Poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych informacji na temat tego, jak zorganizować ślub w Tatrach oraz jak uwiecznić tej wyjątkowy dzień na zawsze.

Ślub w Tatrach - ja to wygląda w praktyce? 

Coraz więcej par decyduje się na to, by wziąć ślub poza Urzędem Stanu Cywilnego. Nic dziwnego, gdyż ślub w plenerze w Tatrach wcale nie jest trudny do zorganizowania. Owszem, przed parą młodą sporo formalności takich jak: zarezerwowanie daty w Urzędzie Stanu Cywilnego zgodnie z lokalizacją ślubu. W praktyce wygląda to tak, że:

1) Urząd Stanu Cywilnego Kościelisko odpowiada za śluby w Dolinie Chochołowskiej;

2) Urzędu Stanu Cywilnego  Bukowina Tatrzańska odpowiada za śluby na Morskim Oku lub na Rusinowej Polanie;

3) Urząd Stanu Cywilnego w Zakopanem odpowiada za śluby na Kasprowym Wierchu.

Po zarezerwowaniu wstępnej daty w USC, para młoda powinna złożyć wniosek o zgodę na ślub w danym miejscu do sekretariatu Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdzie także należy uiścić stosowną opłatę. Wraz z otrzymaniem pozytywnej decyzji z Tatrzańskiego Parku Narodowego, urzędnik z USC potwierdzi termin ślubu, co oznacza, iż można zapraszać gości na konkretny dzień. Osoby, które planują ślub w Tatrzańskim Parku Narodowym muszą jednak nastawić się na dodatkowe koszty (warto wejść na stronę: TPN  i dowiedzieć się więcej na ten temat). Przy złożeniu wniosku o wyrażeniu zgody na taki ślub narzeczeni muszą zapłacić 2000 zł w sekretariacie Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz 1.100 zł w Urzędzie Stanu Cywilnego. Warto jednak przyznać, iż nie każdy może pozwolić sobie na ślub w tak pięknych i wyjątkowych okolicznościach przyrody, dlatego też warto zdecydować się, by przeżyć jeden z wyjątkowych dni w życiu u podnóża Tatr z najbliższymi w otoczeniu niesamowitej natury.

Gdzie najlepiej wziąć ślub w Tatrach?

W Tatrach nie brakuje pięknych miejsc, które idealnie nadają się do tego, by zakochani mogli powiedzieć sobie „tak”. Tak naprawdę każda pora roku jest idealna do tego, by zaplanować ślub cywilny w rozmaitych miejscach u podnóża Tatr. Pary najczęściej decydują się na ślub w Tatrach w takich miejscach jak:

  • Dolinie Chochołowska na Polanie Chochołowskiej (obok schroniska PTTK). Nic dziwnego, gdyż to miejsce urzeka pięknymi widokami zarówno latem, jak i zimą. 
  • Dolina Kościeliska – Smreczyński Staw 
  • Dolina Strążyska – Polana Strążyska. W tych miejscach wiosną nie zabraknie kwitnących krokusów, górskich potoków oraz doskonałych pejzaży górskich.
  • Odważne pary decydują się na ślub cywilny na Kasprowym Wierchu przy dzwonie. Ten tatrzański szczyt zachwyca zawsze i będzie doskonałym tłem dla wielu pięknych zdjęć z uroczystości zaślubin.
  • Z roku na rok coraz więcej par decyduje się również na ślub oraz sesję ślubną nad Morskim Okiem, przy kapliczce Matki Bożej od Szczęśliwych Powrotów. Zimą, Mimo iż trasa do Morskiego Oka jest dość wymagająca, trzeba przyznać, że ślub cywilny w takim miejscu połączony z efektowną sesją ślubną w Tatrach będzie fascynującym wydarzeniem.
  • Świetna lokalizacja to również Rusinowa Polana ( właśnie z polany Rusinowej pochodzą moje zdjęcia które oglądacie w tym wpisie)

Ślub w Tatrach- Piękna pamiątka na całe życie

Ślub w Tatrach nie może obyć się bez profesjonalnego fotografa. Specjalista od sesji ślubnych w górach nie tylko uwieczni sam moment zaślubin, ale również zaproponuje parze młodej wyjątkowe zdjęcia na tle malowniczych gór. Można taką sesję wykonać od razu po ślubie, jak i w dowolnie wybranym przez parę młodą terminie. Najlepiej wybrać się wcześnie rano w plener, by uniknąć tłumów i na spokojnie móc uwiecznić na zdjęciach zachwycającą naturę. Poleca się wybrać lokalnego fotografa, który doradzi najlepszą lokalizację na taką sesję ślubną, jak i pomoże w jej zorganizowaniu. Pary pragną oryginalnych, ciekawych sesji ślubnych, więc warto w tej kwestii zaufać fachowcom.

Podsumowując, ślub cywilny w Tatrach może być wspaniałym wydarzeniem. Pary, które w najbliższym czasie planują się pobrać i marzą o tym, by zorganizować ceremonię u podnóża Tatr powinny, jak najszybciej zająć się organizacją ślubu. Ponadto, już teraz warto zarezerwować termin u fotografa, który do każdej pary podchodzi indywidualnie, tym samym każda z nich może liczyć na oryginalne zdjęcia, na których nie zabraknie pięknych gór, cudownej zieleni i doskonałych pejzaży.