Ślub cywilny w Tatrach i składanie przysięgi małżeńskiej w bliskości z naturą ma swój niezaprzeczalny urok, a same słowa przysięgi jakby nabierały wtedy większej mocy i znaczenia. Bez wątpienia ślubna sesja zdjęciowa w Tatrach będzie doskonałą pamiątką z Waszego najważniejszego dnia w życiu – niczym wisienka na torcie podkreśli wyjątkowość uroczystości.

Dla takiego miłośnika gór jak ja wszystko, co się z nimi wiąże będzie tematem rzeką. Przepiękne górskie widoki budzące radość w mym sercu i dodające mi energii do działania są bezcenne. Tatry darzę ogromną miłością, o czym przekonał się już każdy – nie tylko moja rodzina czy znajomi, ale również pary pragnące uwiecznić najważniejsze chwile swojego życia w cudownej tatrzańskiej scenerii.

W Tatrach bywam często – nie tylko w celach zawodowych, ale również prywatnie. Znam je na tyle dobrze, że pokuszę się o wskazanie Wam najpiękniejszych miejsc na ślub cywilny w Tatrach. Są nimi:

1. Rusinowa Polana
2. Kasprowy Wierch
3. Morskie Oko

Dobrze wiem, że niemal każda Para Młoda marzy o idealnym ślubie i ma swoje wymagania i oczekiwania. Tworząc listę najpiękniejszych miejsc na ślub cywilny w Tatrach starałem się mieć to na uwadze. Moim zdaniem każdy z Was będzie zachwycony, ślubem i sesją zdjęciową w zaproponowanych przeze mnie miejscach.

1. Rusinowa Polana - Ślub cywilny.

Moim numerem jeden jest znajdująca się na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego Rusinowa Polana, która jest wręcz miejscem kultowym. Wiele osób właśnie od niej zaczyna swoją przygodę z Tatrami i często tu wraca, ponieważ zachwyca ona niebanalną panoramą – ma najwyższe słowackie szczyty i potrafi rozkochać w górach.

Trzeba też dodać, że Rusinowa Polana znajduje się na grzbiecie łączącym Tatry z Pogórzem Bukowińskim i jest miejscem, w którym krzyżują się dwa szlaki zielony (z Wierchu Poroniec na Halę Gąsienicową) oraz niebieski (z drogi Oswalda Balzera tzw. Zazadne od Palenicy Białczańskiej). Dotarcie w to miejsce nie jest więc kłopotliwe i nie zajmuje dużo czasu – jedynie 45 minut w jedną stronę. Poza tym samochód możecie zostawić u podnóża wejścia na szlak na parkingu (jadąc w kierunku Morskiego Oka). Dobrym rozwiązaniem będzie też podróż na miejsce wynajętym busem lub autobusem w zależności od liczby zaproszonych gości. Oferuję również pomoc z znalezieniu parkingu.

Rusinowa Polana jest więc idealną miejscówką na ślub cywilny w Tatrach. Jest to prawie 20 hektarowa polana reglowa położona w polskich Tatrach Wysokich, która dostarcza niezwykłych widoków – doskonałych na wykonanie przepięknej ślubnej sesji zdjęciowej. Gwarantuję, że będziecie zachwyceni.

2. Ślub na Kasprowym Wierchu

Kolejną moją propozycją jest Kasprowy Wierch – miejsce znane raczej wszystkim choćby z nazwy i kojarzone oczywiście z Tatrami. Dlaczego jest ono doskonałe na organizację ślubu cywilnego w i sesji ślubnej? Otóż jest to najwyżej położone miejsce w Tatrach w którym można wziąć ślub cywilny (szczyt na wysokości 1 987 m n.p.m.), do którego można dotrzeć kolejką górską (30 minut jazdy). A jak jedno z najwyższych miejsc w Tatrach, to i widoki będą zapierały dech w piersiach. Z jednej strony widać stąd dolinę goryczkową, zaś z drugiej Świnicę. Nie ulega wątpliwości, że tatrzańska sceneria na Kasprowym Wierchu zachwyci Was w 100%.

Niemniej jednak trzeba pamiętać, że na szczycie mogą panować trudne warunki pogodowe – może być nieco bardziej zimno i wietrznie. Ale nie jest to duża cena za tak cudowne widoki, będące idealnym tłem do wykonania pamiątkowych zdjęć ślubnych, czy też wypowiedzenia słów przysięgi małżeńskiej.

3. Ślub nad Morskim Okiem

A trzecim najpiękniejszym miejscem na ślub cywilny w Tatrach jest według mnie Morskie Oko – symbol naszych Tatr. Jest to chyba najpopularniejszy kierunek wszystkich Polaków i nie tylko. I nie ma co się dziwić, bo miejsce to jest cudowne, choć chciałoby się rozkoszować jego pięknem w większej ciszy i spokoju. Cóż trzeba odwiedzać to miejsce poza szczytem sezonu. Niemniej jednak Morskie Oko nie ma sobie równych pod względem oferowanych doznań wizualnych. Jest tam pięknie, niczym w raju, co pozwala uzyskać nietuzinkowe zdjęcia pamiątkowe.

Aby uniknąć dużej liczby turystów, proponuję Wam sesję i ślub nad Morskim Okiem o świcie lub o zachodzie słońca, bo cisza połączona z urokliwym pejzażem jest nie do przecenienia – bez wątpienia warta podjętego wysiłku.

Ślub cywilny w Tatrach - dlaczego warto?

Moja odpowiedź brzmi – bo ślub w Tatrach jest najważniejszym dniem w życiu i warto go celebrować w sposób wyjątkowy w gronie najbliższych i najważniejszych dla Was osób. Ponadto będzie Wam towarzyszyć przepiękna górska sceneria, która kryje w sobie potęgę i tajemniczość, połączoną z niezwykłymi doznaniami wizualnymi – które przyniosą Wam spokój ducha i szczęście. Ślub cywilny w Tatrach jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób szukających wyjątkowej scenerii dla szczególnych wydarzeń.

Jaki jest koszt ślubu w Tatrach i jaki termin będzie najlepszy?

Decydując się na kameralny ślub cywilny w Tatrach, musicie się liczyć z pewnymi kosztami, które biorąc pod uwagę liczne zalety takiego rozwiązania, nie wydają się być mocno wygórowane. Będziecie musieli zapłacić 2000 zł Tatrzańskiemu Parkowi Narodowemu za udostępnienie miejsca na ceremonię ślubną. Ponadto Urząd Stanu Cywilnego za udzielenie ślubu poza urzędem pobierze od Was opłatę w wysokości 1000 zł.

A w kwestii najlepszego terminu – to doradzam decydować się na ślub poza szczytem sezonu lub w tygodniu. Wówczas można liczyć na większa prywatność. Łatwiej też wtedy o fotografa.

Sesja ślubna -ile kosztuje i jak wybrać fotografa?

Radzę szukać fotografa na lokalnym rynku, który zna panujące tam realia. Będzie więc w stanie Wam zaproponować najlepsze miejsce, dostosowane do indywidualnych wymagań. Doradzi wybrać najlepszy termin i pomoże w całej logistyce, która jest przecież niezwykle istotna podczas organizacji ślubu.

Oczywiście proponuję swoje usługi, które wyceniam indywidualnie. Dlatego też jeśli chcesz poznać mój kosztorys wykonania ślubnej sesji zdjęciowej, proszę abyś skontaktował się ze mną za pośrednictwem formularza. Zapewniam, że udzielę Ci szybko wyczerpującej odpowiedzi.