Fotograf Zakopane plener – 5 przykładowych miejsc na sesję ślubną w górach

Fotograf Zakopane plener – trzy słowa wpisywane w wyszukiwarkę, kiedy pary planują wybrać się na sesję ślubną w Tatrach i zależy im na znalezieniu usługodawcy na miejscu. Jeśli należycie do tego grona, mam dla Was same dobre wieści. W tym wpisie przygotowałem porcję inspiracji na plener ślubny w górach zarówno po stronie polskiej, jak i słowackiej. Podzieliłem się też praktycznymi poradami, by przygotowania do wymarzonej sesji w Tatrach upłynęły Wam bez niepotrzebnego stresu. Mam na imię Mateusz, jestem fotografem z Zakopanego i zapraszam serdecznie na wirtualną podróż w najpiękniejsze zakątki Podhala. Was również mogę do nich zabrać.

Fotograf Zakopane plener –511

Fotograf Zakopane Plener  w  górach – ogrom możliwości

Być może jestem nieobiektywny, bo mieszkam i zawodowo działam na Podhalu od lat, ale uważam, że Tatry oferują jedną z najpiękniejszych przestrzeni na świecie do realizacji sesji ślubnych w górach. Tym bardziej że do większości lokalizacji można dotrzeć stosunkowo szybko i bez większego wysiłku.

Jako fotograf z Zakopanego na plener w Tatrach mogę polecić Wam setki zakątków. Są pośród nich popularne miejscówki jak np. Dolina Kościeliska czy Hala Gąsienicowa i Czarny Staw, ale też bardzo kameralne, jak np. Ždiar na Słowacji. Ta różnorodność i niekończący się zasób możliwości sprawia, że absolutnie każdy może spełnić marzenie o wyjątkowej sesji ślubnej w Zakopanem.

Pełna oferta: Sesja ślubna w Tatrach

Jaka jest idealna pogoda na plener w Tatrach?

Najlepsze warunki na plener w górach są przy umiarkowanym zachmurzeniu. Natomiast samo południe to zdecydowanie kiepski moment na sesję ślubną w Tatrach. Niebo bez ani jednego obłoczka i pełne słońce wbrew pozorom bardzo utrudnia pracę z aparatem. Tak więc ulubione pory fotografów z Zakopanego na plener są dwie: wschody i zachody. To właśnie wtedy światło jest najlepsze i działa na naszą korzyść. Gra cieni, mgły – te efekty również odpowiadają za to, że ujęcia z sesji w Tatrach nabierają niesamowitej magii i oryginalności.

Fotograf Zakopane: plener ślubny na Kasprowym Wierchu

W tym przypadku spektakularne kadry są w zasięgu ręki każdego, kto marzy o sesji w górach, a konkretniej na ich szczycie. Bez względu na kondycję. Jest to możliwe dzięki temu, że do celu docieramy koleją linową z Kuźnic. Plener ślubny na Kasprowym Wierchu można wykonać o każdej porze roku. Nawet jeśli pobieracie się latem, a zależy Wam na zdjęciach w zimowym krajobrazie, to jest to jak najbardziej do zrobienia. Uwierzcie mi, wirujące płatki śniegu gwarantują bajeczny rezultat na fotografiach.

Sprawdźcie realizację: Sesja ślubna zimą Kasprowy Wierch

ślub cywilny w tatrach

Fotograf Zakopane: plener ślubny nad Morskim Okiem

Bardzo częsty kierunek obierany przez fotografów z Zakopanego na plener ślubny w górach. Malowniczo położone jezioro, na którego tafli odbijają się ośnieżone szczyty i intensywnie zielona roślinność tworzą przecudne tło do pamiątkowych kadrów. Aby wykonać zdjęcia w tej lokalizacji, konieczne jest uzyskanie zezwolenia od dyrekcji Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wiąże się ono z uiszczeniem opłaty w wysokości 150 PLN. Pary, które decydują się na współpracę ze mną, są z niej zwolnione. Posiadam całoroczne pozwolenie na wykonywanie sesji w Tatrach.

Jako fotograf z Zakopanego na plener nad Morskim Okiem rekomenduję wybrać się skoro świt. Po to, by skorzystać z idealnego światła i uniknąć tłumu turystów. Niczym niezakłócona cisza i spokój są bezcenne podczas pracy i pozowania. Ta namiastka intymności pozwoli Wam skupić się tylko na sobie i poczuć pewnie przed aparatem.

Sprawdźcie realizację: Sesja ślubna nad Morskim Okiem

Fotograf Zakopane: plener ślubny na Hali Gąsienicowej

Sesja ślubna w górach na Hali Gąsienicowej to naprawdę godny uwagi pomysł. Ścieżki wijące się przez las, górujące nad doliną wierzchołki, szałasy pasterskie, Czarny Staw Gąsienicowy – taka różnorodność krajobrazów jest dostępna praktycznie w jednym miejscu. Plener ślubny na Hali Gąsienicowej daje ogromne pole do popisu i dla Was, jako modeli, i dla fotografa. Latem polecam przybyć tu na zdjęcia o zachodzie słońca. Z kolei wiosną, jesienią i zimą genialne warunki na sesję w górach można upolować o wczesnych godzinach porannych. Plener ślubny Hala Gąsienicowa obejrzycie poniżej.

Sprawdźcie realizację: Sesja ślubna Hala Gąsienicowa 

sesja ślubna hala gąsienicowa

Fotograf Zakopane: plener ślubny w Tatrach Słowackich

Pewnie niektórzy zastanawiają się, po co jechać z fotografem z Zakopanego na plener ślubny w Tatrach Słowackich, skoro po polskiej stronie jest tyle pięknych terenów? I trudno się z tym nie zgodzić. Nie mniej jednak osobiście uważam, że warto rozważyć także tę opcję. Szczególnie polecam realizację sesji ślubnej nad Szczyrbskim Jeziorem i plener w Ždiarze. No a teraz napiszę Wam dlaczego.

Malownicze krajobrazy, podobnie jak u nas, są sprawą oczywistą. Natomiast to, co często zaważa na wyborze lokalizacji, to możliwość wypożyczenia łódki i wykonanie romantycznych ujęć na wodzie. Nie bez znaczenia są też same „warunki pracy”. Jeśli marzy Wam się sesja ślubna nad jeziorem, alternatywą dla popularnego Morskiego Oka jest właśnie plener ślubny nad Szczyrbskim Jeziorem. Panuje tam zdecydowanie bardziej kameralny i intymny klimat ze względu na to, że ruch turystyczny jest po prostu mniejszy niż u nas. Istotny dla Was może być też fakt, że dotarcie do celu nie wymaga górskiego obuwia i trwa dosłownie chwilę. Z parkingu do pokonania jest zaledwie 150 metrów. 

Sesja ślubna Zakopane

Planujecie sesję narzeczeńską w Zakopanem lub sesję poślubną w Tatrach? Świetnie się składa. Jak wspominałem, jestem fotografem z Zakopanego, plener Zakopane to moja specjalność. A więc chętnie podejmę się tego zadania. Aby przesłać Wam konkretną ofertę, potrzebuję kilku niezbędnych informacji. Na ich podstawie zweryfikuję swoją dostępność i będę mógł przygotować wycenę. Dlatego zapraszam do wypełnienia krótkiego formularza lub przesłania maila. Odpowiem tak szybko, jak to tylko możliwe. Natomiast jeśli zależy Wam na niezwłocznym potwierdzeniu terminu sesji ślubnej w górach lub chcecie o coś dopytać, jestem dostępny również pod telefonem: +48 790 267 176.

Teraz kolej na Wasz ruch ☺ Bądźmy w kontakcie.

Sesja ślubna w tatrach