Fotograf ślubny Nowy Targ – jak szukać, żeby znaleźć?

Fotograf ślubny Nowy Targ” – czy ten temat aktualnie zaprząta Wam głowę? Jeśli tak, świetnie się składa, że mamy okazję się poznać. Mam na imię Mateusz. Zawodowo opowiadam historie miłosne w formie zdjęć. Jestem gorącym zwolennikiem spontanicznych kadrów, które wyrażają prawdziwe emocje. Z aparatem rozstaję się bardzo rzadko. Skoro rozglądacie się za fotografem na wesele w Nowym Targu, chętnie podpowiem Wam, jak go znaleźć. W końcu znam temat od podszewki.

Fotograf na wesele Nowy Targ – czym się kierować?

Jedni powiedzą, że ceną. Drudzy, że zawartością oferty. Jeszcze inni, że opiniami. Każda z tych kwestii jest oczywiście bardzo ważna. Jednak jeśli mogę Wam coś zasugerować, przy wyborze fotografa na wesele z Nowego Targu czy też z dowolnej innej miejscowości, kierujcie się przede wszystkim sercem. Wiem, jak to brzmi… Ale podczas oglądania portfolio zdjęcia mają wzbudzić w Was emocje. W głowie powinna pojawić się myśl „właśnie o takiej pamiątce marzę!”. Fotografie ślubne to jednorazowy wydatek, który warto potraktować jak inwestycję we wspomnienia na lata.

Mam jeszcze jedną radę, która może się przydać na etapie poszukiwań i selekcji fotografów z Nowego Targu. Bardzo często w galeriach i portfolio na stronach internetowych publikowane są starannie wyselekcjonowane kadry z różnych uroczystości i wesel. To niestety za mało, by podjąć decyzję o zatrudnieniu fotografa na wesele. Obszerniejsze relacje można czasem znaleźć na blogu, więc polecam tam zaglądać. Wpisy powinny składać się z ujęć:

 • z przygotowań w domu
 • z błogosławieństwa
 • z uroczystości w kościele / ze ślubu w plenerze
 • z wesela

Obejrzyj reportaż: Tatrzański Bór Wesele Anny i Sebastiana

fotograf slubny nowy targ–844

Fotograf ślubny Nowy Targ – co powinno znaleźć się w ofercie?

Ilu fotografów ślubnych w Nowym Targu, tyle różnych ofert. Doskonale wiem, że klienci lubią mieć wybór i rozpiskę czarno na białym, co jest gwarantowane w ramach usługi, a za co trzeba dodatkowo dopłacić. Dlatego proponuję 4 pakiety na reportaż ślubny, które różnią się między sobą zawartością i finalnie również ceną. Opracowałem je na podstawie wielu lat doświadczeń, rozmów i obserwacji zmieniających się trendów oraz potrzeb narzeczonych.

W mojej opinii profesjonalna oferta na reportaż ślubny powinna zawierać informacje o:

 • godzinach pracy fotografa,
 • liczbie zdjęć poddanych obróbce i udostępnionych do pobrania, 
 • sesji plenerowej  w dniu wesela,
 • dostępie do galerii online,
 • możliwości zamówienia albumu / fotoksiążki,
 • odbitkach w pudełku / pendrive,
 • ewentualnych kosztach dojazdu,
 • usługach dodatkowych np. ujęciach z drona, filmie ślubnym.

Interesuje Was najwyższa jakość zdjęć i kompleksowa obsługa? Jestem fotografem na wesele w Nowym Targu, którego szukacie.

Napisz do mnie: Fotograf na ślub Nowy Targ – kontakt

Fotograf ślubny Nowy Targ – cena

Kwestie finansowe znajdują się na liście najczęściej zadawanych pytań w kontekście reportażu ślubnego. Słusznie więc zastanawiacie się, ile kosztuje fotograf w Nowym Targu. Potrzebujecie na już konkretnej wyceny? Napiszcie do mnie maila z uwzględnieniem terminu oraz miejsca ślubu i wesela lub wypełnijcie formularz dostępny na stronie. Dzięki tym informacjom będę mógł przygotować dedykowaną Wam ofertę. Skoro rozglądacie się za fotografem na wesele w Nowym Targu, od razu też wspomnę, że nie musicie martwić się dodatkowymi kosztami związanymi z moim dojazdem. Wasz fotograf ślubny Nowy Targ

Fotograf ślubny Nowy Targ – czy warto korzystać z poleceń?

To zależy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by sprawdzić fotografów ślubnych z Nowego Targu, których rekomendują Wam przyjaciele i znajomi. Szczególnie jeśli na przykład mieliście okazję być na tych samych uroczystościach i mogliście podejrzeć ich w pracy na żywo.

W przypadku poleceń trzeba wziąć jednak poprawkę na to, że każdemu podoba się coś innego. To normalne, że mamy różne gusta, oczekiwania i potrzeby. Tak więc koniec końców w reportażu ślubnym wszystko rozbija się o estetykę zdjęć i sposób opowiadania historii. Jeden fotograf z Nowego Targu może być zwolennikiem mocniejszej obróbki i pozowanych ujęć, a inny (jak na przykład ja) stawia na naturalne kadry i subtelne ciepłe tony. Dlatego niezmiennie polecam dokładnie zapoznać się z twórczością wybranego fotografa ślubnego z Nowego Targu w różnych źródłach (social media, strona internetowa, prywatna galeria udostępniona online) i dopiero na tej podstawie podjąć decyzję o współpracy.

Fotograf Nowy Targ – gdzie szukać?

Najwygodniej i pewnie też najszybciej w Internecie. Wyszukiwarka Google jest prawdziwą kopalnią informacji. Wystarczy, że w okienko wpiszecie hasło „fotograf ślubny Nowy Targ” lub „fotograf Nowy Targ” i voilà. Waszym oczom ukażą się dziesiątki stron do przejrzenia. 

Drugim źródłem do pozyskania kontaktów i inspiracji są oczywiście social media: Fan Page i Instagram. Po tematycznych hasztagach i lokalizacji możecie odnaleźć twórców z każdej branży i z dowolnego miejsca, w tym również fotografa z Nowego Targu.

Trzecie miejsce, w które również można zajrzeć, to portale skupiające usługodawców z branży weselnej. Publikowane tam informacje i portfolio najczęściej jednak nie są kompletne. Zdarza się też, że oferty są nieaktualne. Aby poznać konkrety, musicie więc tak czy siak, skontaktować się z wybranym fotografem ślubnym z Nowego Targu bezpośrednio. 

Fotograf na wesele Nowy Targ – z jakim wyprzedzeniem rezerwować?

Pierwsza zasada brzmi: nie odkładajcie poszukiwań fotografa na ślub w Nowym Targu na ostatnią chwilę. A już na pewno nie w sytuacji, gdy planujecie organizację wesela w sezonie, czyli od maja do października. Taki bezpieczny czas na dopełnienie formalności to +/- rok do 1,5 roku przed wyznaczoną datą. Osobiście przyjmuję rezerwacje terminów maksymalnie na 2 lata do przodu. 

Fotograf ślubny Nowy Targ czy fotograf z innego miasta?

Dla większości usługodawców dojazd w różne zakątki Polski (a nawet świata) nie jest zazwyczaj problemem… Jeśli jednak mogę Wam coś doradzić, warto zawęzić obszar poszukiwań do miejscowości, w której planowana jest uroczystość lub z której pochodzicie. Albo do fotografów działających głównie na danym terytorium. Powodów takiego rozwiązania jest kilka, zacznijmy od jednego z ważniejszych, czyli finansów. 

Fotograf Nowy Targ to…

 • Oszczędność pieniędzy. W przypadku fotografa z Nowego Targu nie będziecie musieli liczyć się z kosztami paliwa. Natomiast gdy zdecydujecie się na osobę z innej części kraju, liczba kilometrów, którą będzie musiała pokonać w dwie strony, najczęściej będzie wiązać się ze wzrostem ceny za reportaż. Dodatkowo jeśli wykonawca dojeżdża np. 250 kilometrów (albo więcej), być może trzeba też będzie zapewnić mu nocleg.
 • Możliwości spotkania twarzą w twarz. Ktoś powie, że przecież zawsze można zdzwonić się przez telefon lub umówić na wideo rozmowę. Z doświadczenia jednak wiem, że są pary, którym zależy na bezpośrednim kontakcie. Czas spędzony przy kawie albo na sesji narzeczeńskiej to okazja, by lepiej się poznać, poczuć pewniej w swoim towarzystwie i oszczędzić sobie stresu w dniu ślubu.
 • Gwarancja punktualności. Każdy profesjonalny fotograf planuje podróż tak, by dotrzeć do celu na czas. Jednak życie pisze czasem różne scenariusze. O fotografa z Nowego Targu (lub bliskich okolic) nie musicie się specjalnie martwić. Jest na miejscu, a więc z ewentualnymi nieprzewidzianymi sytuacjami losowymi można sobie zdecydowanie łatwiej poradzić.

Fotograf ślubny Nowy Targ – poznajmy się

Skoro trafiliście na tę stronę, to znaczy, że już co nieco o mnie wiecie. Moment jest dobry, by teraz przekazać pałeczkę Wam. Jeśli szukacie fotografa na wesele w Nowym Targu, jestem do dyspozycji. Być może w trakcie czytania tego poradnika nasunęły się Wam nowe pytania lub pojawiły się wątpliwości, które wymagają rozwiania. W takim przypadku piszcie śmiało. Z przyjemnością udzielę na nie odpowiedzi. Jeżeli chcecie upewnić się, czy termin uroczystości, który wybraliście, jest jeszcze u mnie dostępny lub zależy Wam na indywidualnej wycenie reportażu, dajcie znać.

Zainspiruj się: Wesele Zakopane – kameralne, huczne czy góralskie?