Wesele Zakopane – kameralne, huczne czy góralskie?

Wesele Zakopane – to wydarzenie naprawdę może mieć niejedno oblicze! Pracuję jako fotograf ślubny na Podhalu i uwierzcie mi: dokładnie każda uroczystość różni się od siebie. Śluby w górach,  przyjęcia w plenerze lub w restauracji z widokiem na Tatry wyróżniają się absolutnie wyjątkową atmosferą i klimatem. Zależy Wam na kameralnym weselu w Zakopanem? Jesteście zakochani w góralskim stylu? Szukacie miejsca na ślub w plenerze? Dobrze się składa, bo przygotowałem kilka wskazówek, inspiracji i konkretną porcję zdjęć do obejrzenia. 

Wesele Zakopane –585

Kameralne wesele Zakopane

Coraz popularniejsze stają się śluby w górach i kameralne wesela w Zakopanem czy też szerzej: na całym Podhalu. Przyjęcie w plenerze z górami w tle to niezapomniane przeżycie, które generuje całą masę pięknych wspomnień. Malownicze krajobrazy przyciągają narzeczonych z różnych części kraju, by ten szczególny dzień świętować po swojemu w pięknych okolicznościach przyrody. Czy Wy też zaliczacie się do tego grona? Zależy Wam na ślubie w plenerze i weselu w Zakopanem? Jeśli tak mam dla Was jedną radę: zawsze warto iść za marzeniami i własnymi pragnieniami.

Wesele Zakopane – jak zorganizować?

Nawet jeśli mieszkacie kilkadziesiąt, a nawet kilkaset kilometrów od Podhala, możecie zorganizować wesele w Zakopanem. Praktycznie wszystkie usługi jesteście w stanie zarezerwować przez Internet, a szczegóły uzgodnić telefonicznie lub mailowo z konkretnymi wykonawcami. Baza hotelarska i gastronomiczna na Podhalu jest bardzo rozbudowana i zróżnicowana. Do Waszej dyspozycji są obiekty i oferty w naprawdę szerokim przedziale cenowym. To wszystko sprawia, że kameralne wesele w Zakopanem lub okolicy jest jak najbardziej możliwe do zaplanowania. Gdybyście szukali sprawdzonych podwykonawców tu na miejscu (salony fryzjerskie, makijażystki, florystów), chętnie polecę Wam konkretne osoby.

Wesele Zakopane – fotograf

Na liście przygotowań do ślubu w górach i wesela w Zakopanem na pewno będzie osoba odpowiedzialna za zdjęcia. W związku z tym trzeba podjąć decyzję czy szukać jej w całej Polsce, czy konkretnie na Podhalu. Podpowiem Wam tylko, że wybór fotografa z Zakopanego jest korzystny z kilku powodów. Pierwszy z nich to budżet. Pozwolenie na sesję w TPN, dojazd i nocleg usługodawcy z innej części kraju generuje przecież dodatkowe koszty. 

Druga rzecz: jeśli planujecie po weselu w Zakopanem zostać w okolicy nieco dłużej, z lokalnym fotografem możecie umówić się na plener w górach na spokojnie innego dnia. Dzięki temu oszczędzicie sobie stresu, czy pogoda na sesję w Tatrach Wam dopisze. Z doświadczenia wiem, że to najczęstsza obawa świeżo upieczonych małżonków podczas pobytu.

Wesele Zakopane – polecane restauracje i noclegi

Z racji tego, że jestem fotografem ślubnym, regularnie bywam na weselach w Zakopanem i okolicy. Mogę więc napisać, że mam całkiem dobre rozeznanie w kwestii sal, hoteli i jakości świadczonych usług w różnych obiektach w regionie. Interesuje Was cichy ślub w górach i uroczysty obiad w restauracji? Polecam Krainę Smaku w Olczy. Chcecie zorganizować ślub w plenerze i kameralne wesele w Zakopanem? Sprawdźcie więc Tatrzański Bór położony w malowniczej lokalizacji. A może rozglądacie się za eleganckim obiektem, który pomieści ponad setkę gości? Zerknijcie na ofertę Hotelu Mercure Kasprowy Zakopane. Każdy z tych obiektów dysponuje zapleczem gastronomicznym i noclegowym, dzięki czemu przygotowanie wesela w Zakopanem jest znacznie łatwiejsze.

  1. Kraina Smaku Wesele 
  2. Hotel Mercure Zakopane Wesele
  3. Tatrzański Bór Wesele
  4. Nosalowy Dwór Wesele
  5. Hotel Belvedere Zakopane Wesele 

Kameralne wesele Zakopane – plusy

Organizacja ślubu w plenerze Zakopane lub drewnianym kościółku i przyjęcia w małym gronie osób pozwala na przeżywanie tego wyjątkowego wydarzenia bez presji. Obecność najbliższej rodziny i przyjaciół gwarantuje intymność, której ciężko doświadczyć na hucznej imprezie. Będziecie mogli spędzić czas na wspólnych rozmowach i zabawie w klimacie, jaki lubicie. Bez poczucia, że kogoś zaniedbacie. 

Dodatkowo pamiętajcie też, że decyzja o kameralnym weselu w Zakopanem i ślubie cywilnym w górach otwiera przed Wami mnóstwo możliwości w wyborze lokalizacji. Dla grupy kilku czy kilkunastu gości logistyka przy organizacji uroczystość zaślubin np. na Kasprowym Wierchu czy ślub nad Morskim Okiem jest zdecydowanie łatwiejsza. No i nie można zapomnieć o jeszcze jednym plusie. Wesele w Zakopanem można połączyć z wypoczynkiem i odkrywaniem uroków regionu. Jestem pewien, że Wasi goście będą tym zachwyceni.

Fotograf na wesele Zakopane 

Szukacie fotografa na wesele z Zakopanego? Dobrze trafiliście. Mam na imię Mateusz i jestem fotografem ślubnym z Podhala. Z przyjemnością wykonam dla Was pamiątkowy reportaż i sesję ślubną w górach. Jeśli estetyka zdjęć, które zaprezentowałem na stronie przypadła Wam do gustu i chcecie poznać szczegółową ofertę, wystarczy, że napiszecie do mnie maila lub wypełnicie formularz kontaktowy. Przygotowałem w nim listę najważniejszych pytań, które są niezbędne do weryfikacji dostępności i przygotowania wyceny. Gdybyście mieli dodatkowe pytania na temat wesela w Zakopanem, sesji ślubnej w Tatrach lub ślubu w górach, chętnie na wszystkie odpowiem.

Możecie na mnie liczyć, a więc bądźmy w kontakcie ☺ Fotograf na wesele Zakopane