Wesele folk – tradycyjne wesele góralskie

Z racji tego, że moja działalność skupia się wokół Podhala, wśród fotografowanych wesel nie brakuje też tych tradycyjnych, góralskich, folkowych. Niedawno odbyło się kolejne takie wydarzenie – wesele folk Ani i Janusza. Już na wstępie warto wspomnieć, że taka impreza różni się od zwykłego wesela pozbawionego obrzędów góralskich. Jej klimat jest nie do podrobienia! Różnice widać już w dekoracjach oraz elementach ubioru. U państwa młodych próżno szukać klasycznej sukni i garnituru, zamiast tego są ubrani w bogato zdobione stroje ludowe. Ten rodzaj ubioru dominuje również wśród gości. Co ciekawe, kwiaty na gorsecie są często wyhaftowane przez miejscowe hafciarki, a ponadto każdy ich rodzaj ma swoje znaczenie.

Liczy się każdy detal – wesele folk

Przy organizacji góralskiego, folkowego wesela trzeba naprawdę zadbać o każdy najmniejszy szczegół. Ważna jest nawet fryzura panny młodej – włosy powinna mieć spięte w tradycyjnego koka. Wesele folk to zdecydowanie nie impreza dla fanów minimalizmu. Królują tu żywe barwy oraz wszechobecne kwiaty. Jeśli ktoś woli czerń i biel, może się nieco pogubić, ale za to nie można zaprzeczyć, że oprawa wesela folkowego jest niezwykle radosna. Na miejsce ceremonii para młoda wybrała urokliwy drewniany kościółek, który wyśmienicie pasował klimatem do charakteru uroczystości. Przyjęcie również odbyło się na sali pełnej drewna.

Niezapomniane wesele folk

Tradycyjne folkowe wesele to coś więcej niż zwykłe wesele tematyczne. Niektóre pary młode kultywują wszystkie regionalne obrzędy. Ludowe elementy są wszechobecne, a goście biorą bardzo żywy udział w zabawie. Na weselu Ani i Janusza nawet mini plener nie mógł się odbyć bez radosnego udziału ich bliskich. Wesele folk to świetna opcja dla każdej pary, która ceni sobie tradycje. Będzie to zawsze bardzo miły akcent w stronę rodziców czy dziadków. Poza tym jest to wspaniała alternatywa dla nowoczesnych imprez, których jest dziś pełno. Góralskie wesele folkowe ma magiczny, wyjątkowy klimat, a zdjęcia i filmy z takich imprez zawsze wychodzą wspaniale.