Ślub na statku – Dworek Gościnny Szczawnica wesele

Ślub na statku, ale w górach? Czemu nie!

Ślub to wyjątkowe wydarzenie, nie do powtórzenia. Dlatego też każdy chciałby, by oprawa tego dnia była niezwykła, a jednocześnie wyrażająca charakter bohaterów uroczystości. Dlatego też czasami na miejsce składania tej najważniejszej przysięgi w życiu wybiera się lokalizacje nietuzinkowe i pomysłowe. Para, z którą ostatnio miałem przyjemność współpracować, zdecydowała się na… ślub na statku. Doprawdy było to oryginalne wydarzenie, tym bardziej że wcale nie musiałem opuszczać rodzinnych gór i jechać nad morze. Całość została bowiem zorganizowana na Jeziorze Czorsztyńskim, urokliwym zbiorniku wodnym na Dunajcu. Ślub na środku jeziora, z roztaczającą się wokół piękną wodą, okalającymi jezioro pagórkami oraz widokiem na zamek w Niedzicy był naprawdę niesamowitym wydarzeniem. Wszystko razem tworzyło cudowny klimat. Podczas samego ślubu wzruszeniom nie było końca, a całość dopełniło eleganckie Dworek Gościnny Szczawnica wesele.

 

Oryginalna sceneria tłem dla miłości i wzruszenia

Możliwości prawne, które dopuszczają śluby plenerowe, pozwoliły wielu parom spełnić marzenia. Tak samo było z bohaterami mojego reportażu. Tak wyjątkowe wydarzenie, jakim jest ślubowanie sobie dozgonnej miłości, postanowili uszlachetnić ceremonią na statku. Ku wielkiej radości wszystkich okazało się, że nawet w górach jest to możliwe. Wszystko udało się zorganizować na statku o nazwie Dunajec – tak też nazywa się rzeka, na której lata temu zbudowano zbiornik Czorsztyński. Sam fakt odbywania się uroczystości na statku pływającym po jeziorze jest niesamowity, a wszystko nabiera jeszcze lepszego klimatu przez widok zamku nidzickiego w tle. To właśnie pośród tego malowniczego krajobrazu zakochani wypowiedzieli przysięgę, a goście nie kryli wzruszenia. Ślub na statku każdego poruszył do głębi serca.

Dworek Gościnny Szczawnica Wesele wspaniałym dopełnieniem uroczystości

Świętowanie wzruszającego dnia ślubu nie skończyło się na ceremonii na statku. Nie mogło zabraknąć wesela, podczas którego goście mogli celebrować wydarzenie wraz z parą młodą. Przyjęcie weselne okazało się być bardzo eleganckie. Odbyło się w Dworku Gościnnym w Szczawnicy. Wystrój sali również zachowany był w eleganckim klimacie. Nietrudno stwierdzić, że w tym pięknym otoczeniu panna młoda wyglądała jak prawdziwa księżniczka. Również pierwszy taniec wyglądał bajkowo dzięki efektowi ciężkiego dymu. Nic dziwnego, że wesele było tak huczną zabawą – ślub na statku zasługiwał na oryginale wesele. To, że ten dzień się tak udał to jednak przede wszystkim zasługa cudownej pary młodej i świetnych gości. Wszyscy bawili się doskonale, świętując wraz z państwem młodym rozpoczęcie zupełnie nowego etapu w ich wspólnym życiu.

Ślub na statku i Dworek Gościnny Szczawnica wesela wszyscy zapamiętamy na długo

Ten ślub był zdecydowanie jednym z najciekawszych, jakie zdarzyło mi się fotografować. Górskie śluby odbywają się czasem w plenerze, ale zwykle są to ceremonie na leśnych polankach. Uroczystość na środku jeziora to coś wyjątkowego. Mam nadzieję, że to nie ostatnie takie wydarzenie, na jakie mnie zaproszono. Skoro wiadomo, że ślub na statku nawet w górach da się zorganizować, więcej par młodych może spełnić swoje marzenia. Zdjęcia i filmy z takiej imprezy z pewnością będą miały klimat, który zachwyci każdego. Jezioro Czorsztyńskie jest tak piękne, że do wykonania wspaniałych ujęć nie potrzeba wiele. Bliskość Nidzicy i widocznego w tle zamku podpowiada zaś możliwości zorganizowania niesamowitej, oryginalnej sesji plenerowej. Wystarczy zresztą spojrzeć na reportaż, by samemu zechcieć wziąć ślub na statku!

Zobacz również sesję ślubną Eweliny i Mateusza w Pieninach !!!