Sesja ślubna jesienią – w polskich górach

Jesień to pora roku, z którą każdy wydaje się mieć pewien problem. Nie inaczej jest z branżą ślubną. Wiadomo, sezon na wesela trwa mniej więcej od maja do września. Jednak zima też stwarza wiele możliwości, na przykład na tematyczne wesele w klimacie Królowej Śniegu. Jesień jednak wydaje się taka „zwyczajna”, że mało kto bierze tę porę pod uwagę. I to właśnie jest wielki błąd! Ślub i sesja ślubna jesienią mogą być przepiękne i niezwykle klimatyczne. Wystarczy odpowiednie miejsce i pogodny dzień, aby stworzyć magiczne wręcz kadry. Widać to zwłaszcza w Polsce, gdzie jesień ma szczególny urok. Nadal macie pewne wątpliwości? W dzisiejszym wpisie postaram się przekonać Was, że wykonanie sesji jesienią to wspaniały pomysł!

Kolorowo, bajecznie i klimatycznie

Polska złota jesień znana jest w całym kraju, a nawet poza jego granicami. Wszystko dlatego, że o tej porze roku w naszej ojczyźnie pięknych krajobrazów jest pod dostatkiem. Natura sama tworzy kolorowe widoki, które aż proszą się o zostanie tłem dla zdjęć. Nie trzeba więc się wysilać, by znaleźć idealne miejsce na plener. Liście na drzewach stają się paletą barw, a na łąkach widać coraz więcej fioletowych wrzosów. Sesja ślubna jesienią jest też po prostu przyjemniejsza niż podczas letnich upałów. Warto też wspomnieć, że słońce zachodzi w jesienne dni trochę szybciej, a wschodzi później, niż podczas wakacji. Łatwiej więc zrobić zdjęcia wschodu lub zachodu słońca bez konieczności zrywania się o 4 rano, lub czekania do późnego wieczora.

Sesja ślubna jesienią, która zachwyca

Na fotografiach, które posłużyły do zilustrowania tego wpisu, widać efekty jednej z moich jesiennych sesji. Na zaprezentowanych tu kadrach możecie podziwiać cudowną grę światła, całą paletę barw oraz oczywiście wspaniałą parę młodą. Myślę, że te obrazy najlepiej udowadniają, że sesja ślubna jesienią też jest super pomysłem! Światło jesienią jest łagodniejsze niż w letnie dni. Pozwala to uzyskać pożądane efekty przy o wiele mniejszym nakładzie pracy. Specyficzna kolorystyka roślinności, tak różna od soczystej zieleni, tylko dodaje zdjęciom uroku. Na jesiennych zdjęciach w zasadzie każdy wychodzi korzystnie. Brązy i rudości uwydatniają urodę bohaterów fotografii, a ponadto tworzą cudowny klimat. Warto też zaznaczyć, że wczesną jesienią, kiedy świat natury dopiero barwi się na czerwono i brązowo, bardzo łatwo wciąż znaleźć zielone miejsca. Dzięki temu powstające zdjęcia są różnorodne.

Jeśli sesja ślubna jesienią, to tylko w górach!

Przekonałem Was już do zalet jesiennego pleneru ślubnego? Mam nadzieję, że tak! Teraz chciałbym polecić Wam konkretne miejsce na taką sesję. Oczywiście ma na myśli polskie góry. Tylko tutaj znajdziecie tak wiele pięknych i różnorodnych pejzaży. Pragnąc sesji nad rzeką, nad jeziorem, w górach, dolinach czy lasach, odnajdziecie tutaj wymarzoną lokalizację. Sesja ślubna jesienią w górach jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Monumentalne góry z odległymi szczytami chwytają za serce i sprawiają wrażenie jak z innego świata. To właśnie dlatego tak tłumnie zjeżdżają tu turyści z całego świata. Ten krajobraz może być tłem Waszych ślubnych fotografii, nawet jeśli pochodzicie z innego zakątka kraju. Wystarczy przyjechać w Tatry, które czekają na Was o każdej porze roku.

Polska jesień – wymarzone tło dla ślubnych zdjęć

Jesień, choć to okres poza typowym ślubnym sezonem, zasługuje na uwagę par młodych i fotografów. Większość popularnych miejsc jest wtedy mniej zatłoczona, a do tego o wiele łatwiej trafić w tzw. złotą godzinę. Nawet parom, które swój ślub miały latem, polecam zaczekać z terminem pleneru do jesiennych miesięcy. Efekt z pewnością będzie tego warty, a nawet być może przerośnie Wasze oczekiwania. Sesja ślubna jesienią w Polsce to szczególnie trafiony pomysł, ponieważ w naszym kraju ta pora roku jest naprawdę piękna. Tym bardziej w Tatrach, magicznej górskiej krainie. Chcecie, by Wasza sesja plenerowa wyszła tak pięknie, jak na zdjęciach we wpisie? Skontaktujcie się ze mną i razem stwórzmy fotograficzne dzieła sztuki! Zobaczcie też jak przygotować się do sesji ślubnej w górach !