Miejsca na sesję ślubną – Polskie Tatry

Ślub to wspaniała uroczystość, ale także ogromne przedsięwzięcie organizacyjne. Przed ceremonią do załatwienia jest mnóstwo spraw, a wśród nich również kwestie związane z oprawą foto-video. Czy wziąć tylko fotografa, czy również kamerzystę? Kogo wybrać? I w końcu – w jakie miejsce pojechać na sesję plenerową? To właśnie tym tematem zajmiemy się w dzisiejszym wpisie. Sesja plenerowa to bowiem ważny element oprawy ślubu i wesela. Już od dawna taka sesja fotograficzna tradycyjnie towarzyszy tej ważnej uroczystości, będąc swoistym dopełnieniem wielkiego wydarzenia. Pary młode w bardzo przemyślany sposób dobierają więc miejsca na sesję ślubną. Od tego, jakie widoki będą zaprezentowane w danej lokalizacji, zależy w dużej mierze ostateczny efekt sesji. Ponadto to, czy para decyduje się na zdjęcia w mieście, na wsi, na łące czy w górach wiele mówi o jej charakterze. Jak więc sprostać temu wyzwaniu i wybrać miejsce idealne? Postaram się Wam podpowiedzieć.

Jak wybrać idealną lokalizację sesji plenerowej?

Plener ślubny to specyficzny rodzaj sesji. Jeszcze jakiś czas temu, w pokoleniu naszych rodziców czy dziadków, na sesję po uroczystości zaślubin wybierało się raczej do studia fotograficznego. Dziś natomiast fotografowie śmiało korzystają z nowych możliwości i uroków polskich (i zagranicznych) pejzaży. Każdy plener wymaga jednak przygotowania i nierzadko poświęcenia. Zdarza się, że panie młode pokonują nierówną nawierzchnię w szpilkach lub narażają suknię na zniszczenie na skutek poplamienia błotem, lub przemoczenia. Dlatego tak ważne jest, by miejsca na sesję ślubną wybierać z rozwagą. Powinien być tam dobry dojazd, w miarę możliwości samochodem. Lokalizacja musi też nadawać się do bezpiecznego poruszania po niej, więc ze starymi ruinami czy opuszczonymi fabrykami lepiej mocno uważać. No i przede wszystkim – miejsce musi być po prostu piękne i pasować do Waszego charakteru! To w końcu właśnie w Waszym rodzinnym albumie fotografie te będą spoczywały przez długie lata.

Najpiękniejsze miejsca na sesję ślubną

Zapewne chcielibyście też, bym podpowiedział Wam jakieś konkretne lokalizacje. W takim razie proszę, byście zwrócili uwagę na zdjęcia w tym wpisie. Mają wspaniały klimat, prawda? To dlatego, że powstawały w naszych polskich Tatrach. I to właśnie Tatry pragnę z całego serca polecić jako miejsce na ślubny plener. Góry symbolizują stałość, potęgę, mityczną siedzibę bogów. W naturalny sposób można więc połączyć to z nierozerwalnością małżeństwa i stabilnym fundamencie, na jakim budujecie związek. Ponadto pejzaże górskie zwykle robią oszałamiające wrażenie, a znikające za mgłą wierzchołki to widok, o jaki trudno w innych miejscach w kraju. Ja w górach się wychowałem, a mimo to ten widok nigdy mi się nie znudzi i nigdy nie będę miał go dość. Miejsca na sesję ślubną w Tatrach są też zwykle bardzo dobrze skomunikowane. Drogi dojazdowe, parkingi i kolejki linowe pozwalają dotrzeć nawet w najbardziej ustronne zakątki.

A może by tak sesja połączona z podróżą poślubną?

Bardzo możliwe, że czytają mnie pary młode pochodzące z innych regionów Polski. Być może stwierdziliście już, że sesja w górach to niby dobry pomysł, ale trudny do zorganizowania. Nic bardziej mylnego! Polskie Tatry to przecież wspaniałe miejsce pod kątem turystycznym, może by tak więc spędzić krótki urlop w górach? Ten wyjazd możecie potraktować na przykład jako podróż poślubną. Tak, tak, na sesję przecież wystarczy jeden dzień, a wszystkie pozostałe zostają na zwiedzanie oraz świętowanie niedawno zawartego małżeństwa. W takiej sytuacji idealnym wyjściem będzie umówienie się z miejscowym fotografem. Nie musicie wtedy brać ze sobą w podróż dodatkowego pasażera ani zapewniać mu kosztów wyżywienia i noclegu. Ponadto znając okolicę, podpowie on Wam najlepsze miejsca na sesję ślubną. Sama wycieczka będzie wspaniałą przygodą i okazją do zbudowania super wspomnień. Zdjęcia zaś zachwycą nie tylko Was, ale i Waszych bliskich.

Razem wybierzmy miejsca na sesję ślubną!

Polskie Tatry to region świetnych możliwości. Plener ślubny może odbyć się tu na wierzchołku góry, ale nie jest to konieczność. Mamy przecież tutaj również doliny, łąki, lasy, strumienie… Wszystko zależy od Was – Waszych upodobań i marzeń. Jeśli zupełnie nie macie pomysłu – odezwijcie się do mnie. Z pewnością wybierzemy najlepsze miejsce, a plener ślubny będzie naszym wspólnym wspaniałym projektem.