Gdzie zrobić zdjęcia ślubne w plenerze?

To tytułowe pytanie zadają sobie co roku nowe pary młode. Sam reportaż z dnia ślubu nie wystarczy, wesele to tak wyjątkowe wydarzenie, że chce się mieć z niego jeszcze jedną pamiątkę. To właśnie fotografie z sesji plenerowych ozdabiają często ściany mieszkań, a niektóre pary zamawiają nawet obrazy na podstawie zdjęć! W takim razie, gdzie zrobić zdjęcia ślubne w plenerze? Jakie miejsce wybrać, aby nie znudziło się nawet po latach? Czy postawić na raczej subtelne tło, czy pejzaż rzucający się w oczy na równi z parą młodą? To niełatwe zadanie, patrząc na to, że fotografie będą oglądane przez wiele osób, w tym rodzinę i znajomych. Postaram się jednak, bazując na swoim doświadczeniu, pomóc Wam w tej decyzji.

Jakie powinno być idealne miejsce na sesję ślubną?

Wybierając miejsce na sesję, zależy nam oczywiście na ładnych widokach. Głównie od nich zależy przecież efekt końcowy. To jednak nie wszystko. Rozmyślając, gdzie zrobić zdjęcia ślubne w plenerze, musicie wziąć pod uwagę też inne czynniki. Do lokalizacji musi być łatwo się dostać. Nie chodzi tu tylko o dojazd samochodowy, ale np. o kolejkę linową na szczyt góry. Miejsce musi być także bezpieczne. Warto też, jeśli jest gdzie odpocząć, na przykład w pobliżu znajduje się schronisko górskie. Sesja trwa czasem kilka godzin i możecie być zmęczeni. Przyda się również mieć zaplanowaną niedaleko alternatywę pod dachem na wypadek niekorzystnej pogody. Wybór miejsca na sesję jest bardzo ważny, pozwoli uniknąć niespodzianek i stresu, którego i tak jest już sporo w ferworze ślubnych przygotowań.

Gdzie zrobić zdjęcia ślubne? W górach!

Doskonale skomunikowana, piękna, zróżnicowana okolica… Czy coś takiego można znaleźć w Polsce? Tak! Jako idealne miejsce na ślubny plener polecam Tatry. Polskie góry mają niesamowity klimat i każdy, kto tu przybywa, chce tu wracać. W wysokich górach nietrudno o piękne kadry, ponieważ właściwie każda lokalizacja wygląda jak z bajki. Niknące za mgłą wierzchołki zachwycają, a stabilne góry kojarzą się z trwałością małżeństwa. Do dyspozycji mamy wierzchołki, zabytkowe kościółki, wiejskie karczmy, najpopularniejsze miejsca, takie jak Morskie Oko oraz wiele więcej! Góry są wymarzonym regionem dla fanów natury, ale nie tylko. Nie brak tu też ekstra obiektów. Ponadto, nie ma znaczenia, czy bierzecie ślub w sezonie, czy poza nim. W Tatrach urzekające fotografie powstają przez cały rok. O każdej porze krajobrazy zachwycają równie mocno.

Gdzie zrobić zdjęcia ślubne i jak przygotować się do sesji?

Jako miejsce na plener możecie wybrać góry, las, jezioro. Jeśli nie macie gotowej wizji, chętnie coś Wam podpowiem. Pamiętajcie tylko, by odpowiednio się przygotować. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą nie tylko ubrań ślubnych, ale i dodatków typu krawat i welon. Sprawdźcie dzień wcześniej dokładny dojazd oraz kupcie ewentualne bilety, jeśli są konieczne (np. na kolejkę górską). Jeśli zamierzacie skorzystać ze specjalnych miejsc, takich jak obiekty sakralne lub parki krajobrazowe, upewnijcie się, czy nie trzeba pozwolenia na fotografowanie i czy ewentualnie Wasz fotograf je posiada. Paniom, jeśli wybierają się w miejsce, gdzie ciężko poruszać się w szpilkach, polecam założyć obuwie górskie, a obcasy ubrać tylko na chwilę do zdjęć. Sprawdźcie też prognozę pogody, bo choć lubi ona zaskakiwać, warto mieć w tej sprawie pewną orientację.

A gdyby tak wyjechać przy okazji w podróż poślubną?

Sesję plenerową w górach polecam nie tylko parom młodym z okolicy. Jeśli macie tutaj kawałek, to co powiecie na połączenie sesji z podróżą poślubną? Na samą sesję wykorzystacie tylko kilka godzin jednego dnia, a cała reszta urlopu pozostanie do Waszej dyspozycji. Polskie Tatry to nie tylko idealne rozwiązanie problemu, gdzie zrobić zdjęcia ślubne. To również region niesamowicie atrakcyjny turystycznie. Jeśli na własne oczy chcecie zobaczyć słynne Morskie Oko, Gubałówkę czy Giewont, już teraz rezerwujcie bilety! Nie zapomnijcie też odezwać się do mnie, bym zarezerwował sobie w kalendarzu termin na plener.