Fotograf Zakopane – gdzie szukać i na co zwracać uwagę?

„Fotograf Zakopane” to hasło bardzo dobrze znane parom, które pragną zorganizować sesję narzeczeńską w Tatrach, ślub w górach lub plener ślubny w TPN. Należycie do tego grona? A więc świetnie się składa, że na siebie trafiliśmy. Jestem Mateusz, fotograf z Zakopanego. Zawodowo opowiadam miłosne historie w formie reportaży. Ale nie tylko. Sprawdźcie, co jeszcze mogę zrobić, by wspomnienia z uroczystości i wesela zostały z Wami na zawsze. Przekonajcie się też, jak mogą wyglądać Wasze wymarzone zdjęcia z wesela w górach.

fotograf zakopane418

Fotograf Zakopane – najczęściej zadawane pytania

Skoro szukacie fotografa z Zakopanego, pewnie macie całą listę pytań dotyczących potencjalnej współpracy. I ja to doskonale rozumiem. Chcecie mieć pewność, że wybieracie dobrze i że oferta jest dla Was korzystna. Pomijając portfolio, do sprawdzenia jest m.in.:

 • wolny termin,
 • zakres pakietów,
 • format i liczba zdjęć,
 • czas oczekiwania na realizację reportażu ślubnego,
 • kwestia pleneru ślubnego w górach,
 • koszty dodatkowe (np. dojazd, nocleg, albumy, fotoksiążki),
 • usługi ekstra,
 • legitymacja uprawniająca do zdjęć/filmowania w kościele,
 • umowa,
 • opinie.

Informacji do przyswojenia i weryfikacji jest całkiem sporo. Część z nich możecie oczywiście znaleźć na stronie wybranego fotografa z Zakopanego.Niektóre wymagają indywidualnych ustaleń, więc prędzej czy później i tak konieczny będzie kontakt osobisty. Chcę ułatwić Wam cały proces poszukiwań. Dlatego też w tym wpisie odpowiem na najczęściej zadawane pytania właśnie w kontekście poszukiwań i wyboru fotografa na ślub z Zakopanego.

Fotograf z Zakopanego czy z innego miasta?

No właśnie. Sprawa nie jest tak oczywista, jakby się mogło wydawać na pierwszy rzut oka. Planujecie ślub i wesele w górach, to już postanowione. Teraz czas na znalezienie odpowiednich usługodawców. I tu pojawia się pytanie: lepiej zatrudnić fotografa z Zakopanego czy też zarzucić sieci na inne miasta? Wybór rozbija się głównie o koszty. Nie ma co ukrywać, że osoba, która by dotrzeć na reportaż ślubny, musi pokonać kawał drogi, będzie generować dodatkowe opłaty. W grę wchodzi tu przede wszystkim dojazd, a często również nocleg.

As w rękawie fotografa z Zakopanego

Jest jeszcze jedna kwestia, której warto mieć świadomość, jeśli zależy Wam na sesji ślubnej w Tatrach. Chodzi o to, że możliwość legalnego filmowania i fotografowania w TPN wymaga pisemnej zgody dyrekcji parku oraz uiszczenia opłaty 150PLN za jeden dzień zdjęciowy. A więc oprócz formalności, które trzeba załatwić z wyprzedzeniem, dochodzi kolejny wydatek. Jako fotograf z Zakopanego posiadam całoroczne pozwolenie na realizację sesji plenerowych w TPN. Dobra wiadomość jest taka, że obejmuje ono również moich klientów. W związku z tym jesteście automatycznie zwolnieni z dodatkowych opłat za plener w górach.

Fotograf Zakopane – sesja ślubna w górach

Za zaangażowaniem do współpracy fotografa z Zakopanego przemawia jeszcze coś. Możecie umówić się na plener w Tatrach innego dnia. W dniu wesela grafik jest dość napięty, czasu wystarcza jedynie na kilka szybkich ujęć. I to najczęściej w pobliżu lokalu, w którym odbywa się przyjęcie. A przecież okolica ma tak wiele do zaoferowania. Znam mnóstwo malowniczych lokalizacji, w których można zrealizować sesję w górach i z przyjemnością Was tam zabiorę.

Wspomnę też, że jako fotograf z Zakopanego wiem, gdzie i o jakiej porze dnia warto wybrać się na zdjęcia, by uniknąć tłumu turystów i skorzystać z najlepszego światła. Plan pleneru w Tatrach osobiście dopinam na ostatni guzik:

 • proponuję optymalne szlaki dostosowane do kondycji fizycznej,
 • monitoruję warunki pogodowe,
 • służę radą w przygotowaniach i podpowiadam, co trzeba ze sobą zabrać w drogę,
 • rekomenduję hotele/agroturystyki, w których możecie się zatrzymać,
 • odbieram Was samochodem z Zakopanego i dowożę w wybrane miejsca.

Krótko pisząc: możecie na mnie liczyć przy organizacji wymarzonej sesji ślubnej w górach.

Więcej inspiracji na: Plener w Tatrach

Jak znaleźć fotografa na ślub z Zakopanego?

Najbardziej popularnym sposobem jest oczywiście skorzystanie z wyszukiwarki. Wystarczy w okienko wpisać „fotograf Zakopane” lub konkretnie „fotograf na ślub Zakopane”. Dzięki takiemu doprecyzowaniu zawężacie grono usługodawców do tych, którzy specjalizują się w tematyce weselnej na danym obszarze. Ale uwaga! Nie wszystkie pozycje na liście będą faktycznie tym, na czym Wam zależy.

Dlaczego? Fotograf z Zakopanego

Trzeba wziąć poprawkę na to, że część fotografów z Zakopanego (lub okolic) rzeczywiście pochodzi. Natomiast niektórzy po prostu opisują na swoich stronach, że mogą przyjechać na Podhale z różnych zakątków kraju, by realizować reportaże ślubne, sesje narzeczeńskie w górach czy plenery ślubne w Tatrach. Weryfikacja tej informacji jest więc ważna w kontekście dodatkowych kosztów, o których wspominałem już wyżej.

Fotograf ślubny Zakopane – czym się kierować?

Estetyka zdjęć i oferta to według mnie dwa podstawowe elementy, które powinny być kluczowe przy wyborze fotografa z Zakopanego. Kolejność, w której je wymieniłem, nie jest przypadkowa. I już tłumaczę dlaczego. Nie ma co ukrywać, że kryterium wizualne w przypadku zdjęć ślubnych czy pleneru w Tatrach jest decydujące. Najpierw zwracacie uwagę na kadry, a jeśli estetyka i forma prezentacji przypadną Wam do gustu, przechodzicie do zakładki z ofertą i wysyłacie zapytanie, prawda?

Fotograf ślubny Zakopane – jak pracuję?

Każdy fotograf z Zakopanego (szerzej z całej Polski) ma nieco inne poczucie estetyki, odmienne podejście do obróbki i styl pracy. Zdjęcia, które wykonuję, wyróżnia ponadczasowość. Nie reżyseruję sytuacji. Ujęcia są naturalne, bo dzięki temu mogę oddać prawdziwy klimat wydarzenia, towarzyszące mu emocje i wyjątkową atmosferę. Dbam, by reportaż ślubny był dynamiczny i spójny jednocześnie. Uzyskuję to za sprawą zdjęć w ruchu, grupowych, detali i portretów. Możecie przekonać się o tym osobiście we wpisach na moim blogu.

Jestem fotografem weselnym od dobrych kilku lat i wiem, że tego dnia potrzebujecie przestrzeni. Dlatego podczas przygotowań w domu, w drodze do kościoła czy na ślub w plenerze, w trakcie uroczystości i na przyjęciu pracuję dyskretnie. Fotografuję w taki sposób, byście Wy i Wasi goście czuli się swobodnie. Uwierzcie mi, to widać później na zdjęciach. A mnie zależy, by kadry, które powstaną, były pełne spontaniczności i pozytywnej energii.

Fotograf Zakopane – cennik

„Ile kosztuje fotograf z Zakopanego?” Doskonale wiem, że odpowiedź na to pytanie jest dla Was istotna. W końcu przy planowaniu weselatrzeba określić jakiś budżet na każdą usługę. Fakty są jednak takie, że nie ma uniwersalnej ceny za sesję narzeczeńską w Tatrach, reportaż ślubny czy plener w górach.

Oto elementy, które wpływają na cenę usług fotografa ślubnego z Zakopanego:

 • zakres oferty (liczba zdjęć, godziny pracy, sesja plenerowa)
 • galeria online chroniona hasłem,
 • projekt albumu / fotoksiążki,
 • liczba zamówionych albumów,
 • pendrive, odbitki w pudełku.

Równie istotne są także kwestie niematerialne i techniczne takie jak:

 • doświadczenie i umiejętności,
 • jakość zdjęć,
 • staranna selekcja i profesjonalna postprodukcja (obróbka zdjęć),
 • profesjonalny sprzęt fotograficzny.

Jeśli mogę Wam coś doradzić, potraktujcie współpracę z fotografem z Zakopanego jak inwestycję w najpiękniejsze wspomnienia. Niech efekty, a nie tylko cena nie będą głównym wyznacznikiem przy podejmowaniu decyzji. Gwarantuję, że z perspektywy czasu utwierdzicie się w przekonaniu, że dobrze ulokowaliście pieniądze. Zdjęcia ślubne to bezcenne pamiątki, które będą towarzyszyć Wam i Waszym bliskim już przez całe życie.

Fotograf na wesele Zakopane – kiedy rezerwować termin?

Jeśli chodzi o rezerwację terminu u fotografa z Zakopanego mam jedną radę: nie zostawiajcie tego wątku na ostatnią chwilę. W sezonie weselnym kalendarze usługodawców wypełniają się bardzo szybko. Oczywiście czasem zdarzy się, że interesująca Was data u konkretnej osoby może być dostępna na 2-3 miesiące przed ślubem. Ale to loteria, która generuje dodatkowy stres. A tego w toku przygotowań lepiej sobie oszczędzić J

A więc kiedy potwierdzić termin u fotografa z Zakopanego? Im szybciej, tym lepiej. Ja na przykład przyjmuję rezerwacje maksymalnie na 2 lata do przodu. Optymalny czas na podpisanie umowy to rok lub 1,5 roku przed ślubem. Zyskujecie gwarancję usługi i możecie skupić się na kolejnych etapach organizacji wesela.

Czy można zarezerwować termin tylko na plener ślubny w Tatrach?

Oczywiście, że tak. Reportaż ślubny i sesja ślubna w górach to u mnie dwie niezależne usługi. Organizujecie wesele w innej części Polski i macie już kogoś od zdjęć, ale zależy Wam na plenerze w Tatrach i szukacie fotografa z Zakopanego? Jestem do dyspozycji od poniedziałku do piątku przez cały rok.

Możemy wybrać się na szlak:

 • jesienią, kiedy krajobraz nabiera rudych kolorów,
 • zimą, gdy biel śniegu tworzy bajeczne, a zarazem minimalistyczne tło,
 • wiosną, bo to właśnie wtedy krokusy pojawiają się w dolinach,
 • latem, by rozkoszować się najpiękniejszymi zachodami słońca z górskich szczytów.

Moja rada? Zawsze polecam przyjechać na Podhale na kilka dni. Dzięki temu będziecie mogli połączyć sesję ślubną z wypoczynkiem. My z kolei zyskamy szansę, by wybrać dzień z najkorzystniejszą pogodą do pamiątkowych kadrów. Region ma naprawdę wiele do zaoferowania: obłędne widoki, dziką przyrodę, warunki do uprawiania różnych sportów, całą masę atrakcji dostępnych o każdej porze roku, pyszną kuchnię. Oprócz tego, że zrealizujecie plener ślubny w Tatrach, spędzicie miło czas i na pewno nie będziecie się nudzić.

Jakie informacje zawrzeć w zapytaniu do fotografa z Zakopanego?

Przesłanie już w pierwszej wiadomości kluczowych informacji z perspektywy fotografa z Zakopanego może znacznie przyspieszyć komunikację. Dzięki danym, które podacie, będę mógł od razu zweryfikować dostępność i przygotować konkretną wycenę.

A więc w mailu liczy się:

 • termin ślubu,
 • miejsce uroczystości i wesela,
 • planowana liczba gości,
 • szacowany budżet na reportaż/film ze ślubu,
 • telefon.

Aby ułatwić sprawę, przygotowałem formularz, który możecie wypełnić i przesłać do mnie w każdej chwili. Jest dostępny w zakładce „kontakt” i zawiera wszystkie powyższe kwestie. Nie musicie więc zastanawiać się, czy przypadkiem o czymś nie zapomnieliście J

Fotograf na ślub Zakopane – portfolio

Miejsc w Internecie, gdzie można obejrzeć zdjęcia fotografa z Zakopanego (w tym moje), jest kilka.

Oto one:

 • PORTFOLIO – osobna zakładka na stronie, w której zamieszczane są starannie wyselekcjonowane kadry z sesji o rozmaitej tematyce;
 • BLOG – znajdziecie w nim reportaże ślubne wykonane w różnychmiejscowościach i obiektach, plenery w górach oraz sesje narzeczeńskie w Tatrach. Wpisy są tu nieco bardziej rozbudowane, ponieważ dzielę się wskazówkami i radami, które mogą pomóc Wam przygotować się np. do sesji nad Morskim Okiem, na Kalatówkach czy na Kasprowym Wierchu;
 • PROFILE W SOCIAL MEDIACH – jestem aktywny na Fan Page i Instagramie[A3] . Dzielę się tam zapowiedziami publikacji na blogu, a także wrzucam romantyczne kadry ku inspiracji dla przyszłych narzeczonych. Zachęcam do obserwowania J;
 • WIRTUALNA GALERIA – jeśli przed podjęciem decyzji o współpracy zechcecie obejrzeć cały materiał fotograficzny, który przesyłam młodym parom, nie ma żadnego problemu. Udostępnię Wam link do jednej z prywatnych galerii online.

Zawsze zachęcam, by zawsze weryfikować twórczość fotografów z Zakopanego w kilku źródłach. Taki przekrój pozwoli Wam ocenić, czy zdjęcia są zgodne z Waszymi oczekiwaniami, poczuciem estetyki i marzeniami o oryginalnej pamiątce z dnia ślubu.

Fotograf Zakopane – obszar działania

Jestem fotografem z Zakopanego. Tu mieszkam na co dzień i rzeczywiście co roku realizuję mnóstwo reportaży i plenerów w Tatrach. Ale prawda jest taka, że z przyjemnością podróżuję po całym kraju, a nawet za granicę, by opowiedzieć Wasze historie na zdjęciach. Odległość nie jest dla mnie problemem. Jeśli zechcecie, bym to ja wykonał dla Was pamiątkowe kadry ślubne czy sesję narzeczeńską w dowolnym polskim mieście lub europejskiej stolicy, piszcie śmiało. Z radością odkryję kolejne piękne miejsca na mapie świata w Waszym towarzystwie.

Kamerzysta Zakopane – film ze ślubu i zdjęcia w pakiecie

Oprócz pamiątkowych zdjęć pragniecie mieć też film z wesela? Szukacie fotografa i kamerzysty z Zakopanego, którzy pracują w duecie? Świetnie się składa, bo drugą połówką tej firmy jest Piotr, profesjonalny filmowiec. Znamy się i pracujemy razem od lat. Zrealizowaliśmy wspólnie setki reportaży ślubnych i materiałów wideo. Niektóre z nich możecie obejrzeć w portfolio na stronie.

Pewnie zastanawiacie się teraz czy może lepiej postawić na dwóch niezależnych usługodawców? Decyzja oczywiście należy do Was. Pamiętajcie jednak, że fotograf i kamerzysta z Zakopanego działający jako jedna firma to:

 • mniej formalności do załatwienia,
 • niższe koszty usługi,
 • łatwiejsza i szybsza organizacja współpracy,
 • gwarancja spójnej estetyki w reportażu zdjęciowym i w filmie,
 • sprawna komunikacja.

Fotograf Zakopane – referencje

Każdemu fotografowi z Zakopanego zależy na tym, by przedstawić siebie i swoją ofertę na plener ślubny w Tatrach czy sesję narzeczeńską w górach z jak najlepszej strony. Dlatego polecam zapoznać się też z niezależnymi opiniami klientów i referencjami. Są one odzwierciedleniem tego, jak rzeczywiście wygląda współpraca i czy efekty pod postacią zdjęć spełniły wszystkie oczekiwania. Referencji możecie szukać w dedykowanych zakładkach na stronach internetowych, na Fan Page czy w wizytówkach Google. Oceny realizacji usługi są publiczne i łatwo dostępne. Myślę, że opłaca się poświęcić kilka minut, by utwierdzić się w podjętej decyzji o wyborze fotografa ślubnego z Zakopanego.

Fotograf ślubny Zakopane – kontakt

Wiem już, że szukacie fotografa z Zakopanego lub z okolic. Podpowiedziałem Wam, na co zwrócić uwagę przy wyborze i opowiedziałem o tym, jak pracuję. Mieliście też okazję obejrzeć reportaże i plenery w górach mojego autorstwa. Teraz czas na Wasz ruch J Zapraszam do kontaktu przez formularz. A jeśli zależy Wam na czasie i chcecie potwierdzić, czy wybrany termin jest jeszcze dostępny, dzwońcie śmiało +48 790 267 176.

Pozdrawiam! Mateusz, fotograf Zakopane