FOTOGRAF ŚLUBNY MAŁOPOLSKA
O CO ZAPYTAĆ FOTOGRAFA

Fotograf ślubny małopolska lista pytań . Wybór fotografa ślubnego małopolska to nie zjedzenie bułki z masłem! Na etapie szukania odpowiedniego fotografa na ślub i wesele mamy wiele pytań i wątpliwości. Postanowiłem zebrać w jedynym miejscu najczęstsze pytania które otrzymywałem od moich par młodych. Dzięki tej liście będziecie wiedzieć że jesteście w u odpowiedniej osoby.

Fotograf ślubny małopolska

Jaki jest twój styl fotografii ślubnej ?

Fotografie ślubne które wykonuję są ponadczasowe ! Mój styl nazwałbym reporterskim oraz naturalnym ! Chcę by mój reportaż opowiadał waszą prawdziwą historię bez zbędnego reżyserowania! Musicie czuć się swobodnie w moim towarzystwie! Nie chcę byście czuli presję jakby atakowało was stado paparazzich goniących za sensacją. Fotograf ślubny małopolska.

fotograf ślubny małopolska

Chcielibyśmy zobaczyć cały gotowy reportaż ślubny – fotograf ślubny małopolska.

Oczywiście nie ma problemu. Nie wyobrażam sobie byście dokonywali wyboru tylko na podstawie kilku moich zdjęć! Macie do wyboru trzy opcje przejrzenia gotowych reportaży. Pierwszy z nich to odwiedzenie mojego bloga , tam znajduję się kilka gotowych reportaży ślubnych! Kolejna opcja to poproszenie o przesłanie całej galerii internetowej, dokładnie takiej jaką otrzymują moje pary młode. Ostatnia możliwość to odwiedzenie mnie osobiście i obejrzenie albumów ślubnych ! Fotograf ślubny małopolska

fotograf ślubny małopolska

Chcemy zarezerwować termin! Jak mamy to zrobić ?

Potwierdzeniem rezerwacji terminu jest podpisanie z nami umowy oraz wpłata zadatku ( zadatek wynosi 600 zł ) Umowy zwykle popisujemy zdalnie z podpisem cyfrowym! Zajmie wam to maksymalnie 5 minut. Jednak gdybyście chcieli się spotkać osobiście zapraszamy do naszego biura. Fotograf ślubny małopolska. Dalsza część płatności jest pobierana w dniu wesela lub do 7 dni od daty ślubu.
Po każdej płatności dostajecie ode mnie potwierdzenie wpłaty. Na tydzień przed ślubem kontaktuję się z wami by ustalić harmonogram godzin w których mamy fotografować/filmować.

fotograf ślubny małopolska

Z jakim wyprzedzeniem należy rezerwować datę ślubu? Fotograf ślubny Małopolska

Najlepiej jak najszybciej, lecz nie wcześniej niż 2 lata przed ślubem. Z datami bywa różnie. Czasem zdarza się, że są dostępne na dwa miesiące przed ślubem a niekiedy są zajęte na 1,5 roku przed. Najpopularniejsze miesiące to Czerwiec i Wrzesień i to najcześciej właśnie te miesiące trzeba rezerwować z sporym wyprzedzeniem. Daty które nie wypadają w sobotę są bardziej dostępne. Fotograf ślubny małopolska.

Nie podpisuję umów na daty odległe o ponad dwa lata Nie mogę określić  jak będą kształtowały się  ceny albumów czy  koszty prowadzenia działalności.

fotograf ślubny małopolska

Czy przy podpisaniu umowy musimy zdecydować się na albumy.

Fotograf ślubny małopolska. Przy podpisaniu umowy nie musicie się decydować na albumy, natomiast pamiętajcie o tym iż warto album ślubny zamówić. Już po tygodniu zapomnicie co jedliście na waszym ślubie , po kolejnym miesiącu już nie będziecie pamiętać jak wyglądały dekoracje, Pieniądze z kopert wydacie, a jedynym wspomnieniem jakie wam zostanie będą zdjęcia ślubne , wiec może zamiast kupować kolejny drogi smartfon warto odżałować te kilkaset złotych i mieć wspomnienia pod ręka ilekroć będziecie chcieli po nie sięgnąć. Oferuję tylko dwa rodzaje albumów, różnią się tylko wielkością i okładką. Przed ślubem macie do podjęcia masę decyzji, więc nie chcę wam zaprzątać głowy jeszcze podejmowanie tej decyzji.
Wiele razy zdarzyło mi się, że już  po ślubie domawiałem większą  ilość albumów przykładowo dla rodziców czy dziadków. Decyzję o zamówieniu albumu możecie podjąć zarówno przed, jak i po ślubie.

fotograf ślubny małopolska

Czy osobiście będziesz wykonywał‚ zdjęcia/ film ślubny. Fotograf ślubny małopolska

Wszystkie zdjęcia ślubne które widzicie na mojej stronie internetowej są mojego autorstwa wykonuję ja osobiście. Filmy natomiast nagrywa tylko Piotr Gdulski który w naszej dwu-osobowej firmie odpowiada za dział filmowania. Fotograf ślubny małopolska. Nie zatrudniamy żadnych dodatkowych osób , więc ujęcia na waszym ślubie wykonamy my. Nie zlecamy również żadnych zadań innym podwykonawcom więc co za tym idzie będziemy wszystko robić osobiście od początku do końca! Począwszy na sesji narzeczeńskiej poprzez reportaż czy sesję po ślubną.

fotograf ślubny małopolska

Co się stanie jeżeli będziesz chory i nie będziesz mógł fotografować/filmować naszego wesela? Fotograf ślubny małopolska.

Nigdy nie zdarzyła się nam taka sytuacja! Jednak gdyby coś takiego się wydarzyło mamy wielu znajomych fotografów i filmowców z branży na lokalnym rynku ślubnym i napewno nie zostawimy was na lodzie! Jednak nie bierzemy takiej możliwości pod uwagę nie wiem co musiało by się stać żebyśmy nie dotarli na wasz ślub! Fotograf ślubny małopolska

fotograf ślubny małopolska

Czy poniesiemy jakieś dodatkowe koszty poza tymi ujętymi w cenniku?

Unikamy sytuacji, w których coś jest niedopowiedziane, dlatego cennik usług  który otrzymujecie ode mnie na etapie zapytania ofertowego jest kompletny i bardzo szczegółowy. Dojazd w obrębie 100 km od miasta Zakopane jest gratis. Jeżeli chcecie byśmy dojechali do was gdzieś dalej, doliczamy nieznaczną opłatę za dojazd. Zwykle jest to koszt paliwa do naszego samochodu. Nie stosujemy żadnych kilometrówek, zasada jest prosta ile paliwa spalimy tyle was doliczymy ????Fotograf ślubny małopolska.

fotograf ślubny małopolska

Czy musimy zapewnić wam nocleg po wykonanym reportażu?

Jeśli jest taka potrzeba to noclegi rezerwujemy sobie sam. Czasami zdarzają się odstępstwa ale są to indywidualne przypadki. W 99% przypadków nie chcę obarczać klientów dodatkowym problemem związanym z szukaniem noclegu dla mnie. Fotograf ślubny małopolska

fotograf ślubny małopolska

O której godzinie zaczynacie pracę podczas reportażu ślubnego.Fotograf ślubny małopolska

Zazwyczaj zaczynamy godzinę przed ubraniem sukni przez przyszłą Pannę Młodą. Wszystko ustalimy , konsultując harmonogram dnia. Nie zaczynam pracy wcześniej niż o godzinie 10 rano, ze względu na to iż musimy być w pełni sił by móc efektywnie i kreatywnie fotografować-filmować przez cały dzień. Fotograf ślubny małopolska

Chcielibyśmy by reportaż ślubny był dłuższy niż 13 godzin…

13 godzin to nasz standardowy czas pracy .Przy takiej ilości czasu da się wykonać wszystkie zdjęcia które powinny być zrobione. Fotograf ślubny małopolska

fotograf ślubny małopolska

Co jeśli przygotowania pary młodej odbywają się w dużej odległości od siebie?

Przede wszystkim konieczne jest doprecyzowanie odległości i czasu dojazdu pomiędzy lokalizacjami miejsc Waszych przygotowań. Jeśli dojazd zajmuje dłużej niż 30 minut to fotografuję tylko przygotowania pani młodej .Fotograf ślubny małopolska

Nasza sala jest ciemna, czy masz dodatkowe oświetlenie?

Niezależnie od tego jakie oświetlenie panuje na sali to jestem w stanie wykonać dobrze naświetlone zdjęcia. Dysponuję zestawem lamp błyskowych, które umożliwiają mi wykonanie ostrych i interesujących zdjęć w bardzo trudnych warunkach. Gorsze od trudnych warunków oświetleniowych. Fotograf ślubny małopolska

Kiedy otrzymamy nasze zdjęcia/film

Zdjęcia są  gotowe w 4 tygodnie od daty waszego ślubu.
Pierwszy raz zobaczycie je w postaci galerii online. Fotograf ślubny małopolska
W przeciągu kolejnych czterech tygodni otrzymacie  link do pobrania zdjęć w pełnej rozdzielczości oraz pendrive jeżeli go zamówiliście.
Album jeżeli takowy zamówiliście otrzymacie po kolejnych czterech tygodniach.
Jeżeli chodzi natomiast o film ślubny okres oczekiwania to maksymalnie 3 miesiące.

fotograf ślubny małopolska

Ile dostaniemy zdjęć ze ślubu? Jak długi będzie nasz film ślubny.

Nie mogę obiecać wam konkretnej liczby fotografii. Każde wesele jest inne co za tym idzie ciężko porównać kameralną ceremonię ślubną na 30 osób do dużego wesela na 200 osób , w obydwu podanych przykładach liczba zdjęć będzie zupełnie inna.

W dniu ślubu robię mnóstwo zdjęć. Gotowych zdjęć po obróbce jest  zwykle około 600 sztuk (standardowe wesele) Dostajecie je w formie galerii zdjęć online oraz na pendrive.
Zawsze oddaję więcej zdjęć niż obiecuję, więc na pewno żadnego nie zabraknie.
Dokładne zakresy ilości zdjęć macie dokładnie rozpisane w ofertach.

W przypadku sesji ślubnej lub narzeczeńskiej ilość fotografii to najczęściej około 80 do 120 zdjęć.

Co do trwania filmów realizowanych przez Piotra jest to zwykle od 40 do 60 minut samego filmu . plus krótka zapowiedź z dnia ślubu.

Wybory organizacyjne !

Chętnie pomogę wam również w kwestiach organizacyjnych, takich jak wybór odpowiedniego oświetlenia sali czy też pomoc w wyborze usługodawców na których można polegać. Tutaj znajdziecie listę usługodawców , którzy uczynią ten dzień taki jak pragniecie żeby był. Chętnie pomogę ustalić wam harmonogram dnia , myślę że moje doświadczenie w tych kwestiach przyda się wam przy planowaniu.

Od czego zależy cena sesji narzeczeńskich?

Wszystko zależy od tego czy sesja narzeczeńska ma się odbyć w Zakopanem (gdzie mieszkam) czy gdzieś gdzie muszę dojechać. Polecam wypad do Zakopanego. Jeżeli nie mieliście jeszcze sesji w Tatrach, będzie to dla was cudowne przeżycie w przepięknych Polskich górach. Cena sesji poza Zakopanem jest identyczna, lecz musicie się liczyć z kosztami dodatkowymi takimi jak dojazd czy nocleg.

Praca fotografa w dniu ślubu? Opowiem wam krok po kroku.

Zaczynam od fotografowania detali, następnie wykonuję zdjęcia z przygotowań: ubieranie, błogosławieństwo rodziców. Towarzyszę wam podczas ceremonii ślubu i na weselu do rzutu bukietem. Chyba że wybraliście krótszy pakiet. Fotograf ślubny małopolska.

Sesja ślubna w dniu ślubu.

Sesja ślubna w dniu ślubu. Jeżeli jest to tylko możliwe staram się wykonać choć kilka kadrów plenerowych w dniu ślubu. Nie martwcie się nie będziemy jechać nigdzie daleko , staram się by zdjęcia nie zajęły nam więcej czasu niż 30 minut, tak byście nie musieli na długo zostawiać swoich gości. Czas w którym pojedziemy na sesję ślubną w dniu ślubu zwykle dopasowuje do najlepszego światła , oraz harmonogramu waszego wesela..

To jak wykonuje zdjęcia na sesjach ślubnych warto sprawdzić na sesji  narzeczeńskiej. Dzięki temu poznamy się lepiej i w dniu wesela będziecie swobodniej czuć się przed obiektywem. Dzięki temu unikniecie stresu fotografowania w dniu ślubu. Fotograf ślubny małopolska.

sesja ślubna w górach

Detale Ślubne.

Fotografowanie w dniu ślubu zaczynam od  zdjęć detali : biżuteria , suknia garnitur, obrączki.Uwielbiam fotografować detale ślubne uważam że są to dość istotne zdjęcia które świetnie uzupełniają reportaż. Pózniej przechodzę do fotografowania przygotowań , ubieranie sukni ślubnej czy garnituru , kolczyki dodatki. Fotograf ślubny małopolska

Gdy Panna Młoda jest już gotowa , wykonuje jej pozowany portret w jakiś ciekawym otoczeniu, wtedy jest też czas na formalne zdjęcia pozowane z druhnami.

Ceremonia.

Podczas ceremonii staram się nie przeszkadzać wam i waszym gościom. Postaram się byście nie zwracali waszej uwagi na mnie podczas zaślubin. Fotograf ślubny małopolska

Wesele.

Kończę zwykle kilka minut po północy (chyba że wybierzecie krótszy czas pracy) Ostatnim momentem który fotografuję jest rzut bukietem, muszką.Wszystko co chcecie mieć uwiecznione na zdjęciach, proszę by odbyło się przed północą.

Ile czasu zajmie nam wykonanie fotografii rodzinnych.

Zdjęcia rodzinne, z najbliższymi, zajmują w dniu ślubu z reguły od 15 do 30 minut. Najlepszy czas na wykonanie tego typu fotografii to chwila w przerwie po pierwszym tańcu. O tak wczesnej porze wszyscy goście są jeszcze pełni entuzjazmu i w dobrej formie ???? Jeżeli macie inny harmonogram i w tym czasie przewidziane jest coś innego oczywiście dostosuję zdjęcia grupowe do harmonogramu. Fotograf ślubny małopolska.

Czy wybieracie się czasem w inne części Polski.

Tak, zdecydowanie uwielbiamy podróżować i odkrywać nowe zakątki naszego kraju, więc nie jest dla nas żadnym problemem dojechać do Was.

Sesja ślubna w inny dzień niż dzień ślubu.

Sesja ślubna osobnego dnia zajmuję więcej czasu. Czas trwania sesji zależy głównie od lokalizacji która chcemy wybrać . Na samo fotografowanie nie potrzebuję więcej niż 2 godziny , natomiast czasem dotarcie na miejsce zajmuję kilka godzin.

Ile czasu trwa sesja fotograficzna.

W mojej ofercie mam dwa pakiety :
Pierwszy to sesja ślubna od 2 do 4 godzin, jest to sesja dla tych par które chcą mieć zdjęcia w miejscu łatwo dostępnym. Przykładowo gdzie można dojechać samochodem i jest ono dość blisko od miasta Zakopane.
Drugi pakiet to sesja od 5 do 8 godzin tą sesję powinny wybrać pary które chcą mieć swoją sesję ślubną na przykład w Tatrach.
Przy jednej i drugiej opcji wykonanie samych zdjęć zajmuję nie więcej niż 2 godziny.

Sesja narzeczeńska zajmuję około godziny czasu.

 

Nie chcemy publikowania naszych zdjęć na twojej stronie internetowej.

Macie pełne prawo odmówić zgody na publikację waszych zdjęć. Jednak pamiętajcie proszę o tym, że właśnie dzięki temu iż inne pary młode pozwoliły mi na pokazanie swoich fotografii ,wybraliście właśnie mnie na waszego fotografa ślubnego.Fotograf ślubny małopolska.

Jak długo przechowujesz nasze zdjęcia ślubne.

Zdjęcia z ślubu lub sesji (w formie .RAW) są przechowywane przez 1 miesiąc od czasu przekazania wam fotografii na nośniku. Zdjęcia poddane obróbce przechowuję przez 6 miesięcy od czasu przekazania fotografii.

Powinniście również zarchiwizować w kilku kopiach zdjęcia które wam przekaże.

Kto wybiera zdjęcia do albumu ślubnego

Zdjęcia do albumu wybieracie „wy” będzie to wasz album i nie chce w niego ingerować w końcu to wy będziecie oglądać go do końca życia.

Czy posiadacie legitymację na fotografowanie/filmowanie w kościele?

Tak posiadamy legitymację z Kurii na fotografowanie i filmowanie w Kościołach.

Co zrobicie gdy zepsuje się wam aparat podczas naszego Ślubu?

Od przygotowań do końca przyjęcia, zawsze mamy przy sobie po trzy aparaty. 3X foto i 3X video, więc ryzyko nie możności kontynuowania pracy jest znikome.

Macie jakieś pytanie które nie znalazło się na liście ?

Nie krępujcie się śmiało napiszcie do nas przez formularz kontaktowy bądź bezpośrednio na maila! Chętnie odpowiemy na wasze pytania!

  • Tutaj możecie napisać nam kilka informacji od siebie, żeby przybliżyć nam wszystkie szczegóły waszego ślubu i wesela. Im więcej informacji wpiszecie, tym łatwiej zrozumiemy na czym wam zależy i jak spełnić wasze marzenia.
  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.
  • Tutaj możecie napisać nam kilka informacji od siebie, żeby przybliżyć nam wszystkie szczegóły waszego ślubu i wesela. Im więcej informacji wpiszecie, tym łatwiej zrozumiemy na czym wam zależy i jak spełnić wasze marzenia.
  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.
  • Tutaj możecie napisać nam kilka informacji od siebie, żeby przybliżyć nam wszystkie szczegóły waszego ślubu i wesela. Im więcej informacji wpiszecie, tym łatwiej zrozumiemy na czym wam zależy i jak spełnić wasze marzenia.
  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.
  • Tutaj możecie napisać nam kilka informacji od siebie, żeby przybliżyć nam wszystkie szczegóły waszego ślubu i wesela. Im więcej informacji wpiszecie, tym łatwiej zrozumiemy na czym wam zależy i jak spełnić wasze marzenia.
  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.
  • Tutaj możecie napisać nam kilka informacji od siebie, żeby przybliżyć nam wszystkie szczegóły waszego ślubu i wesela. Im więcej informacji wpiszecie, tym łatwiej zrozumiemy na czym wam zależy i jak spełnić wasze marzenia.
  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.
film foto

Zdjęcia i Film Ślubny

tylko goto

Tylko Zdjęcia Ślubne

tylko film

Tylko Film Ślubny

plener

Sam Plener Ślubny

sesja narzeczenska

Sama Sesja Narzeczeńska

fotografia reklamowa

Fotografia Reklamowa